USA sľubujú Moskve: Vráťte sa k obilnej dohode, urobíme všetko pre voľný vývoz ruských potravín
Keď si to nevieš nájsť sám, rád ti pomôžem:
"Od exportov je závislý najmä chudobnejší globálny juh – podľa OSN až 57 % z exportu cielilo do tejto destinácie."
Presnejšie napísané:
Ukrajina přes Černé moře díky dohodě o obilí vyvezla dosud od počátku platnosti cca 33 000 000 tun různých zrnin.
Z toho do nejbohatších zemí světa, rozuměj západní Evropy směřovalo skoro 15 mio tun = 43,6% z celku!!!!
Do zemí s vyšším než průměrným příjmem pak necelých 13 mio tun = skoro 36,7% z celku
Do chudších zemí s menším než průměrným příjmem 5,6 mio tun = 17,1 % z celku
A pro nejchudší země, ty kde opravdu HROZÍ HLADOMOR? Tak na ty zbylo „fantastických“ 822 094 tun!!! Ani celý milion tun!!!!! Bavíme se o Afghanistanu, Somálsku, Etiopii, Sudanu, Jemenu, aby bylo jasno! A na tyhle na pokraji smrti hladem zbylo z ukrajinského exportu
úžasných 2,6%!!!!!!!!!
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/07/…