skutočne, veď obrovské množstvo ľudí rehabilitovali, povoľovali drobné živnosti, snažili sa naprávať krivdy 50 tych rokov, ľuďom vracali doma, ktoré im pobrali a veľa, veľa iných vecí nabralo iný, ľudskejší rozmer
skutočne, veď obrovské množstvo ľudí rehabilitovali, povoľovali drobné živnosti, snažili sa naprávať krivdy 50 tych rokov, ľuďom vracali doma, ktoré im pobrali a veľa, veľa iných vecí nabralo iný, ľudskejší rozmer
vtedy do Jáchymova, dnes do kolúznej väzby
ktovie či by pán Humeník mal taký názor, ak by bol vo funkcii ministra zdravotníctva lebo premiéra?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++
ale ak sa povie A, je potrebné povedať aj B. Kto pozostalým , ktorí zomierajú v dôsledku očkovania na zlýhanie srdca, pľúc , mozgu a iných orgánov v dôsledku krvných zrazenín, vznikajúcich po očkovaní?
Dubčekovi by to vyšlo, tak ako to mal v pláne, celý obrodný proces, mal za sebou oba národy, väčšinu politikov a stranníkov, aj keď to bola zložitá, náročná cesta, ale v Prahe v 68. to bola katastrofa, tam začali rôzne spolky vystupovať proti komunistom chceli zmeniť ústavu a vedúcu úlohu KSC a podobné excesy, na ktoré Brežnev nepristúpil a preto nedal Dubčekovi šancu. A stalo sa to, čo sa stalo. Nebyť Prahy, so svojími protisocialistickými živlami, všetko by prebiehalo ináč
Paľko, aj Dubčekovi by to vyšlo, ale v Prahe v 68. to bola katastrofa, tam začali rôzne spolky vystupovať proti komunistom chceli zmeniť ústavu a vedúcu úlohu KSC a podobné excesy, na ktoré Brežnev nepristúpil a preto nedal Dubčekovi šancu.
jarko, ak sa zamyslíš nad tým, čo píšem o rodičoch, tak chcem poukázať na to, že aj kedˇmali buržoázny pôvod, predsa len mysleli na drobný ľud, že tí komunisti predsa len chcú tým drobným ľuďom lepšie. A tento názor zdieľam aj ja. Za socializmu, každý solídne žil, chodili ľudia na dovolenky, rekreácie ROH, do kúpeľov, lekárov všetkého druho bol dostatok. . A dnes, temer 40 % ľúdí si dovolenky, kúpele, dovoliť nemôže , s lekármi je to bieda, ak vážne ochorieš si nádejný kandidát na smrť, nemá význam to všetko rozoberať
život musíš brať ako ide. Je dosť naivné, vracať sa späť, treba hľadieť dopredu. Pozri môjho strýka odsúdili v 49. na smrť, pri prevoze eskortou utiekol a preplával Moravu do Rakúska a dostal sa do USA. Prišiel domov pozrieť, až keď ho rehabilitovali v 68. ,matku v 50. rokoch odsúdili za buržoázny nacíonalizmus, rehabilitovali ju až v 68. Otcovi dali z ONV z odboru pracovných síl výpoveď v celom okrese a musel sa hlásiť v Třineckých železiarňach ako robotník, robotník zobrali nám dom, bývali sme vo svojom a muselii sme platiť obci nájom.Vrátili nám ho až v 68. A nikde nehorekovali. Rodičia v prvých voľbách v 90. volili KDH , ale v druhých v 92 už volili, komunistov, vraj komunisti robia všetko pre národ pre ľudí a títo kradnú
ak sa postavíš, urobia z teba hybridnú zbraň alebo úplatkára a lipšicovci aj NAKA začnú tvrdo úradovať
vďaka, už mi to došlo , ked som to už mal nahodené
nechcem sa zastávať toho režimu, narobilo sa veľa zlého, ale hlavou múr neprerazíš, nemáš šancu, ved´ to vidíš aj dnes
koľko ľudí preklína Čaputovú, Matoviča a to ich majú obesiť, mysli trochu
a na Slovensku celé VPN do jedného ,kolaboramti boli proti Dubčekovi
a to isté aj teta na Záhorí, , ktorej zostali role po dedovi , nemal na to kto robiť, tak boli radi, že prišli a zobrali to do družstva, ved´ tých ľudí oslobodili od veľkej driny
a opäť sme majstri sveta., svetová jednička, za to vláda zaslúži metále
ked´ prehovoril Havel z Melantricha, tak ľudia na Václaváku skandovali Dubček, Dubček, Dubček. Dubček išiel k mikrofónu a disident páter Malý, ten parížsky disident a vydavateľ, už som zabudol jeho meno a Schvarzenberg ho stiahli, zobrali mu mikrofón a strčili ho preč z balkona. Až potom, keď už bolo všetko dojednané s Adamcom, že bude Havel prezidentom tak Havel veľkodušne vyhlásil, že by bol rád, keby bol Dubček predsedo federáleneho zhromaždenia,odstavili ho disidenti na druhú koľaj
moja babka sama prišla za nimi, až jej všetky role zoberú do družstva, už nemal na tom kto robiť, bola stará, a deti mali svoje roboty, bol socializmus
nebolo mu nič vysvetlené , ked´ prehovoril Havel z Melantricha, tak ľudia na Václaváku skandovali Dubček, Dubček, Dubček. Dubček išiel k mikrofónu a disident páter Malý, ten parížsky disident a vydavateľ, už som zabudol jeho meno a Schvarzenberg ho stiahli, zobrali mu mikrofón a strčili ho preč z balkona. Až potom, keď už bolo všetko dojednané s Adamcom, že bude Havel prezidentom tak Havel veľkodušne vyhlásil, že by bol rád, keby bol Dubček predsedo federáleneho zhromaždenia,odstavili ho disidenti na druhú koľaj
a šák národ nech si veselo umiera, tak mu treba, keď ich nechce
Odporúčame