Aký je film, ktorý vzbudil toľko vášní?
nemaj obavy, nemal to naša rodina ľahké za komunistov: Rodičom zobrali obchod, dom, bývalý sme vo vlastnom a museli sme platiť nájom, do druhej polovice domu nám nasťahovali nájomníkov. vrátili nám ho až v 68.roku za Dubčeka. v 50tych rokov dostal otec z ONV odboru pracovných síl dekrét , že rušia s ním pracovný pomer v okrese a mám sa od 1.10 hlásiť v Třineckých železiarňach ako robotník aj matka musel ísť robiť robotníčku v Slovenske. Jedného strýka, bol po vojne národným správcom Vinárskych závodov v Bratislave, odsúdili ho spolu so Žingorom na smrť a ked´ ho viezla eskorta, vypýtal sa na WC, odomkli mu putá skočil do Moravy a preplával do Rakúska a utiekol do Kanady. Doma navštívil starú mamu až ked´ ho rehabilitovali v 1968 roku. Druhý strýko študoval v Bratislave medicínu a keď skončil školu nedovolili mu spraviť diplomovku, ale narukoval k pétepákom. To by som ti tu mohol vypisovať do rána, ale nemá to význam