iný prípad sa mi stal v polovici 90tych rokoch. Boli sme zvyknutí od socializmu dom nezamykať, lebo každý kto prišiel slušne zazvonil čakal až prídeme von. Bolo to v sobou, obedovali sme, dojedli sme polievku a išiel som na WC. Ako som vyšiel na chodbu vidím cigáňa ako otvára dvere na kotolni a vchádza dnu. Zvrieskol som naňho, čo robí v dome, prečo nezvoní, tak opäť detsky naivne sa spýtal, že či nakúpim vrtačku, že mi prišiel ponúknuť, ale vrtačku v rukách nemal. A odvtedy sme zrušili dobré socialistické zvyky nezamykať dom a odvtedy zamykáme


