Geist: Dobrý výsledok prvej vlny nie je dôsledkom schopností vlády
"Poručíme větru dešti." aj tak by sa dalo hodnotiť toto "veľdielo" nášho myšlienkového vzpierača, ktorý vytiahol najťažší kaliber ideologických kalerábov. Svet sa totiž nachádza na trajektórii zmeny Spoločensko-ekonomickej formácie. Túto zmenu SEF, tí rozumnejší nazvali štvrtou etapou priemyselnej revolúcie. Zmena SEF by znela príliš marxisticky a to sa predsa nenosí. Vie teda autor o čom píše? Mantra krčmových povaľačov znie: "lebo Fico", ďalšia "trh všetko vyrieši", ďalšia "štát je zlý hospodár"..., ale zo štátneho?..., to kradnú všetci bez rozdielu. Ja to nazývam ekonomický talibanizmus. To je ten správny názov nového globálneho náboženstva, podľa ktorého by chceli riadiť aj tento kalifát, ktorým zbavili občanov všetkých práv. Preto sa odchodom len jednej bezcharakternej obludy sa systém spoločnosti nezmení. Nezmení sa ani odchodom politickej strany. Je sa treba vyliečiť z revolučného romantizmu a vziať veci do vlastných rúk a to už na úrovni obcí.