Sociálne siete - skrytý parazit spoločenskej diskusie
Slovo diskusia je výmena názorov a nie tlačenie kalerábov do hláv. To že svet je jedna Internetová dedina, to akosi autori nepostrehli. Médiá s tým majú pramálo spoločné. Iniciatívne som navrhoval každej vláde, aby pripojenie na internet bolo ľudským právom. Nechcite vedieť čo som si vypočul a to aj od tých naštudovanejších. Hlavne ako to urobiť nejde, ako sú ľudia počítačovo negramotní a iné možné aj nemožné výhovorky. Stačilo by, aby sme sa na sieti videli je po probléme, čo je dnes už minimálny technický problém. Jazyk človeka je praktické myslenie ľudí. Keď je jazyk chudobný, chudobné sú aj myšlienky autora. Cyberspace je už dnes rozdelený na tých čo internet ovládajú a riadia a na užívateľov internetu. Táto prirodzene vzniklá dystopická deľba práce ešte len prinesie problémy, ideologické, sociálne a dnes prináša už aj politické. Diskusia je ako zrkadlo, preto plati to Hemingwayovské „Zrkadlo nemôže odrážať bohov, keď sa doň pozerajú opice.“