Je to síce legitímne konštatovanie priateľu, ale v zahraničnom obchode to beží finačne dokonca mimorepubliku. Medzi zadaním, objednávkou, dodávkou a platbou bežia iné termíny, ako v maloobchode. Preto sa môžu nabaliť a už aj nabalili doslovne dopredu a na kontá zriadené mimo túto republiku. Len taká platba z rozpočtu štátu pre centrálu NATO má cesty peňazí doslovne nevyspytateľné. Samozrejme časť z nich zaparkuje na súkromných účtoch, ako provízia tých hlúpejších politikov. Prípadne u tých chytrejších, môže ísť aj o ponikové sporenie zanestnaca, kde sa peniaze zašijú do doby, než sa z neho stane akcionár takejto podvodnej firmy. To štáty umožňujú a podporujú a to už nehovorím o finačných rajoch. Matelka žiadne zastavenie ekonomiky nepoškodí anopak konkurencia mu zaplatí za likvidáciu konkurenčných podnikov na Slovensku. Takže nie sú to len testy, ale celá škála, ako tenbto podvodník zarába.


