Novinári bez hraníc, lekári bez hraníc no k tejto partii chýbajú len hlupáci bez hraníc čo im to žerú. A tých akosi zúfalo niet niet, napriek úsiliu vedenia a niektorých štátov Eurosojuzu. Štáty, čuduj sa svete disponujúce dokonca s hranicami, nechcú prijímať imigrantov. Tým vážne ohrozujú bezhraničný kšeft a "demokratické snahy" tejto údajne lekárskej partie. Bezhraniční novinári by sa mali premenovať na bezcharakterných. To by lepšie vystihovalo ich činnosť. Dokonca by som vypustil slovo novinár ako vrchole nevhodné. Ťažko sa mi čítajú výtvory, kde je vidieť, ako sa mi títo pisálkovia snažia "jasne" vysvetliť to, čomu sami nerozumejú. Ralph Waldo Emerson, americký filozof a esejista kedysi povedal: „Demokracia je vláda tyranov korigovaná novinármi.“ Na Slovensku je to trocha inak. Vláda tyranov je umocňovaná novinármi a ako vidíme z článku, dokonca v medzinárodnom merítku.

