Prípad len dokazuje, že peniaze na vedu treba smerovať podľa výsledkov práce. Zdá sa, že navýšenie peňazí do vedy má na SAV zhubný účinok.Myslím, že budúca vláda by mala porozmýšľať na aké výskumy vydá peniaze z rozpočtu. Je tu dlhodobý stav, kedy sa ľudia sa odvracajú od vedy v miere, akou vedci inklinujú k neľudským metódam. Najsmutnejším aspektom tohoto prípadu je, že veda získava poznatky oveľa rýchlejšie, ako táto vedecká ustanovizeň nadobúda múdrosť. Obsah a forma všetkých vecí by sa mali vzájomne dopĺňať. Tu sa opäť prejavila nebezpečná meinstramizácia vedy, ktorá neskoršie povedie autorov spomínaného vyhlásenia k presvedčeniu, že existuje aj veda s prívlastkom. To sme už mali v Rusku po roku 1917 za proletkultu (obdobie tzv. proletárskej kultúry) neskoršie za Hitlera o dristoch o výnimočnosti fašistickej vedy.Ako povedal Galileo,až "smrťou dogmy sa začína veda" a Giordáno Bruno prijal rozsudok slovami: „Vynášate nado mnou rozsudok s väčším strachom než s akým ho ja počúvam.

