Som pevne presvedčený, že keď mi „drbne ruský dron na moju tupú kotrbu alebo nedajbože zabije niekoho z našej rodiny“, bude to vina tých, ktorí to vyprovokovali. A ani tak by sa mi „konečne nerozsvietilo“.
Som pevne presvedčený, že keď mi „drbne ruský dron na moju tupú kotrbu alebo nedajbože zabije niekoho z našej rodiny“, bude to vina tých, ktorí to vyprovokovali. A ani tak by sa mi „konečne nerozsvietilo“.
Ste nejaký pomýlený - Západná Európa nie ste Vy.
Západná Európa je to:
- odkiaľ kupujete väčšinu výrobkov (často nižšej kvality ako formálne presne tie isté predávané v Západnej Európe),
- v ktorej obchodných reťazcoch nechávate väčšinu svojich príjmov,
- v ktorej resp. pre ktorú (t.j. či už priamo tam alebo doma v pobočkách jej firiem) obrovské množstvá stredo- a východoeurópanov pracujú zvyčajne za nižšiu mzdu ako domáci,
- ktorá skúpila väčšiu časť stredo- a východoeurópskej ekonomiky (vrátane občasnej likvidácie závodov hneď po ich získaní, aby zbytočne nekonkurovali)
- a ktorej firmy alebo ich pobočky tu vyhrávajú vysoký podiel tendrov na práce a výrobky financovaných z eurofondov (ktoré sa tvária ako dar a pritom sú investíciou).
Suma sumárum mi to vychádza ako okupácia. A vari aj špinavá. A možno aj imperialistická. Vám nie?
Snažil ste sa veľmi, neupieram Vám ani celkom dobrý historický prehľad - ale je to strašne tendenčné, a drvivá väčšina položiek vôbec nezodpovedá Vášmu záhlaviu o „vyvražďovaní obyvateľstva a susedných štátov“.
Nie som žiadny fanúšik Ruska a jeho súčasného vedenia, ale vy ste veľmi-veľmi neobjektívny...
A neodpustím si, že podobný zoznam by bol napr. pri USA podstatne dlhší, strašidelnejší a bližšie k pravde ako ten Váš.
A bolo by jasnejšie, kto je „vojnychtivý bastard a vrah“ (len citujem Vaše výrazy, ja by som to takto nikdy neformuloval).
Nezmysel 1: Sovieti, nie Rusi.
Nezmysel 2: „Na Sibír do gulagov“ nepresťahovali žiadny celý štát, ktorí obsadili - ani tie, kde žiadne masovejšie povstania proti Nemcom neboli. Tak prečo by práve „celé Slovensko“ áno?
Hlavnou príčinou zdevastovanej Vašej ekonomiky rozhodne nie sú vlády R. Fica (aj keď nevravím, že si k tomu fajne neprisadili). Tú hľadajte podstatne západnejšie...
Trianon BOL zločin. A to tvrdím, aj keď nie som Maďar.
Po Maďarsku / Uhorsku v hraniciach spred r. 1919 túžia v Maďarsku len blázni. To Orbán nie je (to tvrdím, aj keď ho naozaj nemusím).
Ale v oblastiach v susedných štátoch, kde zostala maďarská väčšina (napriek prirodzenej aj „menej prirodzeným“ zmenám národnostného zloženia) by väčšina obyvateľstva stále radšej patrila k Maďarsku - viď aj výsledky ktorýchkoľvek volieb po r. 1990 v týchto oblastiach. A podľa mňa na to majú právo,lebo v r. 1919 im víťazné mocnosti ukradli zem pod nohami.
Do vojenského zoskupenia štátov by podľa mňa mali naozaj demokratické štáty vstupovať len na základe úspešného referenda, v ktorom by pri zákonom požadovanej minimálnej účasti zákonom určená postačujúca väčšina s týmto vstupom súhlasila.
Od r. 1990 do NATO vstúpilo 16 štátov (DDR do toho nerátam). Úspešné referendá v zmysle prechádzajúcej vety boli len v 3 z nich, ak mi nič neušlo.
Toľko o Vašej „dobrovoľnosti“.
Pardon, beriem späť. Splietol som si to s Primorskom pri Kaliningrade, o ktorého existencii som vedel.
To predsa nemohli byť drony poslané z Ukrajiny - to by predsa Poľsko alebo Litva vehementne protestovali proti narušeniu svojho vzdušného priestoru a žiadali okamžite aktivovať príslušné články zmluvy NATO...
Keby ste sa miesto aspoň časti Vašich žlčovitých príspevkov naozaj zúfalej úrovne trošku povzdelával, možno by ste sa dostal aj k informácii, že „maďarón“ nie je označenie Maďarov, ale je to dnes už zastaralé označenie pre príslušníkov iných národov, ktorí sa nadmerne snažili byť maďarskí a nekriticky preberali všetko maďarské ako niečo výrazne hodnotnejšie ako ich vlastný pôvod a okolie.
De úgy is minden jót kivánok magának.
P.S. Ak by ste sa náhodou chcel vyjadrovať k tomuto môjmu príspevku, tak Vás vopred informujem, že nie som Maďar (aj keď maďarsky rozumiem dobre a čiastočne aj rozprávam) a že zastávam názor, že v tej našej stredovýchodnej Európe si navzájom veľmi nemáme čo vyčítať, lebo sme si veru dosť podobní...
Zvyčajne s Vami súhlasím, ale teraz s tou poslednou vetou nie celkom:
Etnické čistky v strednej Európe po 2.WW boli rámcovo posvätené dohodami víťazných mocností (je to dohľadateľné na webe) a vykonali sa v mnohých krajinách (extrém bolo Poľsko a v rámci neho Breslau). Osobitné pravidlá pre Česko nikdy nejestvovali - pre celé Československo to stanovil (hanebný) Košický vládny program.
Nemci na Slovensku nedopadli oveľa lepšie ako v českých krajinách a tu sa navyše podobný sadizmus uplatnil aj na Maďarov - napriek tomu, že v poslednej fáze vojny boli vlastne okupovaní Nemeckom a teda v podstate boli voči hlavným bojujúcim stranám vo veľmi podobnej polohe ako Protektorát alebo 1. slovenský štát.
Takže zdôrazňovať len české odsuny nie je celkom vyvážené ani fér.
Odporúčam dajte si pozor, aby ste si náhodou nezahryzol do jazyka - súdiac podľa Vašich riadkov vyššie by to mohlo byť smrteľné...
„Autorita Zelenskij a tajtrlík Putin“? Dobré... Dajte ešte nejaký. Zatiaľ u mňa vyhrávali vtipy o blondínkach a policajtoch, ale toto naozaj nemá chybu...
Myslíte ten trápny štátik, čo vznikol bez súladu s vôľou väčšiny jeho obyvateľov (referendum k tomu nebolo) a odvtedy po celý čas dokazuje svoju trápnosť?
Joj-joj-joj, nemali ste veru zliezť z tých lazov... Len hanbu robíte.
Veru, veru, podarilo sa. A teraz Vám vládnu úplne iné ... subjekty. Ja tomu hovorím „z blata do kaluže“. Lenže u toho blata bolo jasné, že (chvalabohu) už dlho nevydrží. Ale tá kaluž bude vyschýnať (bohužiaľ) ešte dlho. Aj keď aj ona raz vyschne - až vyrastú generácie poučenejšie v zoológii...
Veľmi ho nemusím, ale nevydiera ničím. Má svoj názor na daný problém a stojí si za ním. A nič za to nechce. Len využíva platné pravidlá (ktoré on nevymyslel).
Len pekne príďte na to „vaše“ (= násilím proti vôli naprostej väčšiny tamojších obyvateľov v r. 1919 anektované) územie miestnym (napriek značnému úsiliu stále neposlovenčeným) porozprávať, že je „vaše“, lebo Vy ste sa tak rozhodol... Uvidíme, ako pochodíte.
V čom sa naopak zhodneme: Súčasné vedenie únie je naprosté zúfalstvo - mentálne aj charakterovo. Ale to neznamená, že myšlienku jednotnej Európy treba opustiť - treba len zmeniť jej smerovanie (+ štruktúru).
„Pravé slovenské vlastenectvo“ je síce nepríjemná psychická diagnóza, ale pri určitej vôli a sebadisciplíne by sa mala dať liečiť resp. minimálne výrazne minimalizovať nepríjemné sprievodné príznaky.
S takmer všetkým súhlasím, ale s jedným určite nie: Nezačalo to v r. 2014, ale pradávno a ani po zmenách vo východnej Európe okolo r. 1990 to napriek porážke socializmu neprestalo. Tlak USA a ich spojencov pokračoval mnohými formami a výsledkom je súčasný stav. Tým neospravedlňujem formu bránenia sa, ktorú si vedenie Ruska v r. 2022 vybralo - ale zrejme došli k záveru, že už sú príliš v kúte a musia sa brániť útokom.
Odporúčame