Vydržte, to je proces... Ale nezvratný.
Vydržte, to je proces... Ale nezvratný.
Morálne právo vystúpiť zhocikiaľ má každá obec na celom svete, ak si na to urobí referendum a to dopadne v prospech nezávislosti. A za rovnakých okolností aj pripojiť sa k niekomu inému (samozrejme len ak s tým ten iný súhlasí).
A to, čo Vy nazývate „právom“, je len zástierka na mocenské presadenie toho silnejšieho voči slabšiemu. To viem aj bez toho, že by som ho vyštudoval.
Myslím, že aj Vám je jasné, že tieto referendá by dopadli veľmi podobne aj za čo najneutrálnejších pomerov.
Preklad do spisovnej slovenčiny:
„Slováci“, pozor - to desaťročia trvajúce bezcharakterné skákanie po maďarských hlavách sa Vám môže nevyplatiť.
Ale zbytočné obavy, k ničomu nedôjde - väčšina obyvateľov Slovenska aj Maďarska je pri zmysloch a zbytočné problémy nechce..
Ale pre srandu by ste si mohli na tom „Vašom“ „južnom Slovensku“ urobiť referendum „Vašich“ občanov, ku ktorému štátu chcú patriť - aby ste mali jasno, na čom tam ste.
Buďme objektívni - tam je výrazná ukrajinská väčšina. Takže „domáci“ názov nie je Krivoj Rog.
Ako sa dá „rusifikovať“ len rusky hovoriace dieťa?
„Hodnoty individuálnych práv a slobôd, demokracie a trhovej ekonomiky“... - skoro som sa docikal od smiechu.
Ak budete takéto skvosty postovať ďalej, nie je vylúčené, že ma budete mať (nechcene, ja viem) na svedomí.
S hodnotením SNS a jej expredsedu ale samozrejme plne súhlasím.
Politik, ktorý verejne jasne povie, že nechce vojnu, že nechce štát, v ktorého vláde je predsedom, do nej zatiahnuť a že sa zďaleka nevyužili všetky možnosti pre ukončenie tejto vojny, je vojnový štváč?
Toho pána naozaj nemusím, ale v tomto má podľa mňa správny postoj a Vy ste napísali úplný nezmysel.
Viac viny je na strane „Západu“. Ten Rusom sústavne uťahoval slučku (a z toho dosť dlho bezdôvodne, lebo dosť dlho boli naklonení spolupráci, ale rovnocennej - takéto vedenie si zvolili až po nesčíselných fackách), až vybuchli. Tým ich samozrejme neospravedlňujem, takto sa veci neriešia.
Aj dnes keby ten zvyšok „Západu“, ktorý silou-mocou situáciu nezodpovedne vyhrocuje, bol ochotný prijať mierové riešenie v súlade s vôľou väčšiny obyvateľstva na „sporných“ územiach, mier je tu v rozpätí pár týždňov.
Odhliadnuc od posudzovania, kto je v čom v práve, Rusom pokračovanie vojny nevyhovuje, príliš ich to vyčerpáva.
„Národný záujem“ je krycie meno pre nedodržiavanie dohôd, podvádzanie a prípadne aj lúpenie a vraždenie. Nič iné.
Takže ste sa odhalil - súhlasíte s prebiehajúcou agresiou proti Rusku, ak to prinesie ekonomický benefit pre Vás. Úžasná morálka.
Akurát ste si neuvedomil, že na tie benefity sa chystajú oveľa väčší žraloci ako Vy a Vám sa z toho zrejme neujde nič (len náklady na vojnu a dôsledky sankcií).
A možno že sa na ne ani tak nechystajú, lebo veľkú šancu na úspech to veru nemá - a výrazné oslabenie Európy aj Ruska je pre nich zrejme celkom postačujúcim benefitom...
A toto je preboha kde? Ja nič také nepoznám. Dajte tip a možno začnem uvažovať o presťahovaní.
Dajte odkaz alebo aspoň upresnite, kedy a kde resp. pri akej príležitosti to povedal. Ja som to nepočul a počúvam ho veru dosť často (nie že by som ho miloval).
Ešte skonkretizujem, že ako by Váš výraz „Horné Uhry" mal v maďarčine znieť: „Felső Magyarország“. Keďže maďarčina nerozlišuje názvy „Uhorsko“ a „Maďarsko“ (čo je podľa mňa chybou), iná verzia prekladu Vášho výrazu nejestvuje.
Vytvorenie tohto štátu bolo zločinom voči jeho obyvateľom. Doteraz nebol potrestaný - bohužiaľ.
Akosi sa v tom strácam:
Úvod príspevku:
„Alicja a Tomasz Wesołowski z Wyryk (Lublinské vojvodstvo), ktorých dom zasiahol dron, teraz žijú v dočasnom ubytovaní.“
Záver príspevku:
„... povedal pre „Fakt“ o udalostiach z rána 9. septembra Tomasz Wesołowski z Wyryk. Práve jeho dom zasiahla raketa odpálená lietadlom NATO, ktoré malo zostreliť lietajúci dron.“
Tak čo vlastne zasiahlo ten dom - dron (neznámeho pôvodu) či raketa (odpálená lietadlom NATO)?
143 miliónov vrahov?!? Ste pri zmysloch?
Jediné rozumné (ale nereálne) riešenie je, že sa Európska únia spamätá, prestane sa chovať samovražedne, maximálne sa zjednotí, prestane sa držať za sukne USA a bude vystupovať a konať samostatne a vyvážene voči všetkým silným hráčom sveta. Nikto z nich jej nepraje nič dobré, nech sa tvári akokoľvek.
Každá iná alternatíva znamená svižnú cestu dole kopcom blízku voľnému pádu.
Rád by som pochopil, čo je na „paktovaní s Maďarmi“ zlé.
Vyrástol som na obitroch kultúrach (českej, maďarskej aj slovenskej), nakoľko z otcovej strany bola rodina dvojjazyčná maďarsko-slovenská - a vnímam to ako obohatenie, nie ako problém...
To, že sú po Andrejovi Hlinkovi pomenované ulice, je obrovskou hanbou. A v mojom meste, ktoré s ním nikdy nemalo nič spoločné, ma po ňom pomenovaná ulica a jeho nedávno osadená busta v parku vyslovene urážajú.
T. G. Masaryk sa o ňom vyjadril úplne presne.
S mnohým vami napísaným súhlasím, ale toto si neodpustím:
„Odkaz nežnej“ nejestvuje. Poučenie z „nežnej“ by malo byť: už nikdy tak naivne nenaletieť. Udialo sa niečo úplne iné, ako si drvivá väčšina účastníkov a sympatizantov s „nežnou“ predstavovala a priala. Ale asi sme nepoučiteľní.
Odporúčame