No, ja som Vás pochopil tak, že rozsah „práva na sebaurčenie“ slabšieho mu určuje ten silnejší. A keď chce náhodou viac, tak je proste vlastizradca a tak s ním treba aj naložiť.
Pekná morálka.
Podľa mňa však každá obec na celom svete má na základe výsledkov svojho referenda právo na úplnú samostatnosť alebo na pripojenie sa k tomu útvaru (okres, kraj, mesto, župa, provincia, spolkový štát, štát a čo ja viem čo ešte), ku ktorému sa pripojiť chce. To druhé samozrejme len za predpokladu, že ten druhý s tým súhlasí (čiže nie, košický Luník IX nemá právo pripojiť sa k Švajčiarsku bez súhlasu Švajčiarska...).
Mne sa vidí práve toto morálne a spravodlivé, toto by bolo podľa mňa plné uplatňovanie demokracie.


