Pokiaľ viem, tak USA robia každoročne rozsiahly elaborát o stave demokracie v každej krajine sveta a zverejňujú ho.
Platí to Vaše hodnotenie aj na nich?
Pokiaľ viem, tak USA robia každoročne rozsiahly elaborát o stave demokracie v každej krajine sveta a zverejňujú ho.
Platí to Vaše hodnotenie aj na nich?
Ešte šťastie, že všetky susedné štáty prekvitajú...
A teraz vážne: Pána Fica naozaj nemusím, ale aký podiel na „veľkej chudobe a biede na Slovensku“ má jeho vláda? 5 %? 10%? Väčší určite nie.
Plačete na nesprávnom hrobe.
Československo v r. 1968 nemalo žiadnu šancu.
Úspešné fungovanie „socializmu s ľudskou tvárou“ by bolo síce vážnou hrozbou pre zvyšok východného bloku, ale pre Západ ešte väčšou.
Nikto z mocných na oboch stranách by toto ani náhodou nezariskoval, takže „upratanie doma“ (v rámci Varšavskej zmluvy) bolo najlogickejším riešením pre obe tieto strany.
Redakcia perlí:
- „potvrdenie dlhodobých ZÁVÄZOK Francúzska voči Ukrajine“
- „BRUSEL plánuje použiť zmrazené ruské aktíva ..., no musí o tom ešte presvedčiť BELGICKO“
A o nejakých takýchto ZÁVÄZKÁCH musí aj PARÍŽ presvedčiť FRANCÚZSKO?
Neviem, odkiaľ beriete istotu, že čínske vedenie je padlé na hlavu. Po likvidácii Ruska by boli prví na rane a je im to jasné.
Ja som posledné demokratické voľby na úrovni štátu zažil v r. 1990. Všetko potom boli už len frašky nastavené tak, že čestní a rozumní ľudia už nemali šancu byť zvolení.
Označenie „protislovenský“ je už pekných pár rokov pochvala.
Link na „klamársky hnoj z ruských sračkometov“:
Skutočný stav vecí v danej oblasti:
Desaťročia okupovaných území sa ťažko vzdáva.
„Medzinárodne uznané hranice“ nemajú mať prednosť pred mienkou väčšiny miestneho obyvateľstva.
„Ukrajinci“, ktorí sú doma na väčšine území „Ukrajiny“, kde sa bojuje, sú z prevažnej väčšiny rusky hovoriaci a z prevažnej väčšiny si želajú patriť radšej k Rusku. To je holý fakt. Takže okrem ruských (píše sa to s 1 „s“, podotýkam) vojakov sú tam „navyše“ aj niektoré iné skupiny osôb (prevažne v uniformách).
HUN ma predbehol - ďaleko najvážnejšia je z toho šestka, ale to bolo za Gyurcsánya, nie za Orbána.
Opačne - je veľmi presný. Akurát ja by som to formuloval menej expresívne - to ničomu nepomáha.
„NATO sa nepribližuje, ale rozširuje. Krajiny doň vstupujú dobrovoľne.“
Od r. 1999 do NATO vstúpilo 16 štátov. Z toho pokiaľ viem len v 3 nich k tomu prebehlo platné referendum so súhlasným výsledkom. To je podľa Vás obraz „dobrovoľných vstupov“?
Vidím, že ste práve uznal, že sa len bránia. Ste na dobrej ceste...
O tom, čo ešte je a čo už nie je Ukrajina, by mali na „sporných“ územiach rozhodnúť obyvatelia jednotlivých miest a obcí (vrátane tých, čo odtiaľ v posledných dajme tomu 20 rokoch odišli a bez medzitým prisťahovaných), a to pri účinnej a objektívnej a naozaj medzinárodnej kontrole priebehu referend.
Každý iný prístup je len zástierkou mocenských a finančných záujmov.
Odporúčam hlbšie sa zamyslieť nad reálnymi tokmi majetku a peňazí v stredovýchodnej Európe po roku 1990, prípadne o tom čo-to poštudovať. Po týchto úkonoch by ste už zrejme vyššie uvedené tvrdenie nezopakoval.
Trefné... Paráda.
Toto tesať do kameňa. Je to stručné a presné.
Myslím, že prevažná väčšina Vašich „bežných Slovákov“ by Vám Váš omyl vysvetlila veľmi rýchlo a s veľmi jednoduchou aritmetikou...
Odporúčame