Dátoví analytici radia: Nepúšťajte deti do škôl
Nie som zástancom testovania. Nechápem však ako môže niekto robiť na základe štatistiky závery pre tú časť populácie, ktorá sa netestuje. Tento štát nemá ani šajnu o tom koľko pozitívnych je medzi deťmi a dôchodcami doma. Testujú sa len tí istý ľudia stále dookola – tí čo chodia do zamestnania a pár tých ktorí tam chodia zo zásady. ½ tohto štátu sa netestuje. To nie je štatistika to je veštenie z kryštálovej gule. Pretože sa nelieči tak je priama úmera medzi pozitívne testovanými a tými ktorí skončia v nemocnici. Tento vzťah sa používa ako argument za testovanie. Keby sa liečilo tak sa táto úmera zmení na nepriamu a zástancovia plošného testovania by prišli o argument. Rieši sa kríza, nákup testov, vakcinácia a všetko možné, ale liečba pred nemocnicou však nie.