bla bla bla...
bla bla bla...
nácek je akurát tak Navaľny :)
"10:30 Prirodzená úmrtnosť v Ruskom okupovanom ukrajinskom meste Mariupoľ sa zvyšuje a prekročila hranicu 400 úmrtí týždenne." ... tak to je riadna blbosť :D
Komunista agent Pavel a jeho tím sa stále viac zamotávajú do svojich lží :)
Najprv vyhlási, aby (všetci) Rusi žijúci v západných krajinách podliehali prísnejšiemu dohľadu, ktorý prirovnal k dozoru nad americkými občanmi japonského pôvodu internovanými v táboroch za druhej svetovej, ale vlastne Rusov nechce zatvárať do internačných táboroch a ten "prísny dohľadový režim nechce uplatniť na každého jednotlivého ruského občana, ale len na tých, pri ktorých sú akési nešpecifikované „rizikové faktory“, a vlastne ich ani nechce prenasledovať ani zatvárať a tie opatrenia ani nemajú byť prijaté teraz :)
A vraj chcel len ukázať, že reštriktívne opatrenia, vrátane internovania v táboroch, nie je nič nové.
netrep komouš :D
Tvoj komunistický prezident povedal: "pak zjistíme, že veškeré japonské obyvatelstvo USA podléhalo přísnému režimu sledování." ... nuž súdruh, pravda je totiž taká, že Japonci podliehali tomuto prísnemu režimu sledovania, ale nie tajnými službami, ale v internančných táboroch, kde ich zavreli odhadom 120 tisíc mužov, žien a detí.
Debilko Pavel potom zistil, že to riadne pohnojil, tak sa začal vykrúcať ako typický klamársky komunista.
tak určite :D
Keby to bolo 7km, tak je to prielom a sú toho plné noviny :)
inak presne táto jednotka s týmto erbom zverejnila aj video, kde vyzvali Rusov, aby sa vzdali, a keď sa vzdali, tak ich postrieľali...
Ukro-ofenzíva v Záporoží asi ide dobre, keď ju Kyjev pozastavuje :)
Potom, ako zaútočili nezničiteľnými nemeckými Leopardami a americkými vozidlami Bradley a MxxPro na mínové polia, museli Ukrajinci zmeniť taktiku, lebo strata 5-10 percent NATOvskej techniky za pár dní, a hlavne obrázky zničených Leopardov v médiách nevyzerali veľmi dobre a mnohí zostali v šoku.
A tak druhý týždeň prešli na taktiku ľudských vĺn a posielali jednu rotu pechoty za druhou, už bez západných tankov, nanajvýš tak s podporou T-64. Mäsa je totiž dosť a na ukrajinských životoch na Západe nezáleží. Ale ani táto taktika neviedla k prielomu predsunutej línii obrany.
A potom, čo Ukrajinci odpálili priehradu, Rusi majú o starosť navyše, pretože teraz okrem dolného toku Dnepra musia teraz strážiť aj vyprázdnenú Kachovskú priehradu, ktorá pri svojej šírke niekoľko km bola neprekonateľnou prekážkou, ale už o pár týždňov v horúcom lete bude pôda vysušená natoľko, že nízku hladinu Dnepra môžu poľahky prekonať...
"čo v civilizovanom svete nemá už dávno miesto." ... USA, VB, NATO plus Izrael tiež vedú dobyvačné vojny :)
to rozprávaj Poliakom na Volyni... vlastne nemôžeš, Ukrajinci ich povraždili tými najbeštiálnejšími spôsobmi, za ktoré by sa nehanbil ani Islamský štát...
Ak bude spoľahlivý ako Citroeny, tak sa ani nedivím, že bude ultra lacný :D
ale najväčšou starosťou Švédov je, že ich Rusko čoskoro napadne :D
tak riekol občan montovne áut :)
kiež by len Rusi si musia zvykať na vyššie ceny :D
To len Prauda píše tak, ako by u nás na SK a v EÚ bolo všetko v poriadku.
"a čínske autá" ... a čo je zlé na čínskych autách? Prauda by sa mala zbaviť tejto svojej rasistickej optiky a predsudkov. Prečo by si "museli" zvykať, vy idioti?
A po druhé, domáca ruská produkcia síce mohla byť 70-75 percent, ale boli to západné spoločnosti, ktoré jednoducho jedného dňa odišli a zavreli fabriky a dobrovoľne prepustili 150 miliónový trh Číne. Skôr či neskôr sa automobilový priemysel v Rusku zotaví, aj bez západných automobiliek. Možno nebudú tak technologicky vyčančané, ako západné, ale je to jedno, pretože v EÚ spaľováky v roku 2035 už aj tak skončia.
A čo bude hlavné, západné autá sa už do Ruska nikdy nevrátia, aspoň nie v takej miere ako pred 2022, pretože prídu na trh obsadený inými hráčmi do tvrdého konkurenčného prostredia, nebudú mať v Rusku žiadne fabriky, servisy, dodávateľské reťazce ani zázemie. Budú musieť začínať úplne do nuly.
ale no, aj Kyjev prepustil väzňov, už na začiatku vojny, len sa o tom radšej veľmi nehovorí :)
Prigožinove čísla sedia, na rozdiel od tých tu v Praude :)
Naverboval cca 50 tisíc väzňov, z toho cca 15 tisíc zomrelo pri Bachmute a 32 tisíc po pol ročnej službe získalo slobodu.
Že nejakí kvázi aktivisti sú znepokojení, že prepustení spáchali 83 trestných činov, je síce pekné, ale treba si uvedomiť, že drvivá väčšina trestancov nebola v base doživotne, a skôr či neskôr by im trest vypršal. Takto im len vypršal už teraz a je len na nich, či sa vrátia do basy alebo nie.
"Obe strany označili diskusiu za úprimnú, vecnú a konštruktívnu" ... teda neprebehla veľmi dobre :D
a opäť zamestnanec oplotenej ambasády súdruh Matišák a jeho experti :D
lacná ruská ropa do Indie a Číny, drahá saudská do EÚ... čo zlé by sa s ekonomikou EÚ mohlo stať? :D
Odporúčame