Ukroši dávali tri dni Američania, nie Rusi, si si to nejako pomýlil v hlavičke :)
Ukroši dávali tri dni Američania, nie Rusi, si si to nejako pomýlil v hlavičke :)
"Je možné, že pomalý postup Ukrajiny je úmyselný" ... tak iste. Stratiť 5-15 percent techniky za 2 týždne a tisíce vojakov je fakt dobrý úmysel :D
z tej UMB vychádzajú samí magori - Naď, Klus, tento ...
Tak po prvé, expert, ujasnime si pojmy. Protiofenzíva je taká ofenzíva, ktorá nasleduje krátko po ofenzíve protivníka, alebo už počas nej, nie rok potom, ako protivník prestal útočiť. A protiútok je taký útok, ktorý nasleduje hneď po útoku protivníka alebo už počas neho. Protiútok totiž nenazýva taký útok ani v hokeji, či futbale, ktorý začína po prestávke a zakladá sa postupne od vlastnej bránky, ale taký útok, ktorý využíva rozhodenú obranu súpera po jeho nevydarenom útoku...
Po druhé, "Ukrajina sa presunula do protiofenzívy" ... Ukrajina sa do "protiofenzívy" presunula už pred rokom v júli v Chersone a v septembri v Charkove.
Po dvoch týždňoch ofenzívy zatiaľ nie je toho veľa čo vidieť a vysoké straty a zanedbateľný postup na morálke nepridávajú. Ofenzíva očividne neprebieha tak, ako by mala, a to znamená straty a zahanbenie pre Ukrajinu
"13:00 Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko tvrdí, že do ukrajinskej protiofenzívy zatiaľ bolo nasadených len približne 30 percent z útočných síl" ... a dostali na p*del :)
"12:45 Ukrajinskú metropolu Kyjev postihol rozsiahly výpadok dodávok elektrického prúdu" ... ako? Však veď zostrelili všetky ruské drony, Kalibre, Iskandery aj Kinžaly :)
hehehe, tak určite :)
Západní spojenci už pripravujú nového prezidenta, bývalého amerického ministra zahraničných vecí SR Mr. Korčoka :)
tak ju nemali vyhodiť do vzduchu, len preto, aby spláchli ruské mínové polia a zátarasy, aby mohli ľahšie prekonať rieku...
Ukrajinská Prauda február 2022 - jún 2023:
Javeliny sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Bayraktary sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Húfnice M777 sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Slovenká S-300 je Wunderwaffe, zmení priebeh vojny.
HIMARSy sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Vozidlá Humvee, AIFV/M113/YPR, MaxxPro, Oshkosh, Bushmaster, Kipri sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Patrioty sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Slovenské Mig-29 sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Strely StormShadow sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Tanky Leopard 2, Challenger a Abrams a vozidlá Bradley sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny.
Lietadlá F-16 sú Wunderwaffe, zmenia priebeh vojny...
Citlivo ho vnímam :)
Senilný dement Biden zase trepol prvé, čo mu napadlo v tej jeho prázdnej gebuli. A zrovna v tom najhoršom čase, keď sa jeho minister ZV snažil v Číne zmierniť napätie :)
Slovensko aj naďalej bude brať plyn z Ruska až do 2034, keď vyprší zmluva, a tváriť sa, že plyn je z Nórska :)
skvelé správy... ale nie pre debilnú EÚ, ktorá odmieta uzatvárať dlhodobé kontrakty a radšej nakupuje plyn na burze za aktuálne trhové ceny :D
všade vo svete robia cestári v noci, keď je výrazne nižšia premávka a sami tiež nezavadzajú. Len na SR sú cestári na cestách v najväčšej špičke :)
hahaha :D
Mimochodom, Kiska sa v politike len tak na istý čas nevyskytol a vzápätí nezmizol, ani sa dobrovoľne nevzdal, pán Repa. Kiska mal premiérske ambície, preto zanechal impotentný prezidentský úrad, založil stranu a išiel do volieb. Z politiky odišiel až preto, lebo dostal riadne po pysku.
dnes buchne veľa šampusov :)
PS je teda druhá najbohatšia strana. Na to, že nie je v parlamente a nie je pri žiadnych válovoch a eurofondoch, je to pozoruhodný úspech. Zjavne má štedrých sponzorov. A čo viac, niektoré médiá, ako Denník N a Prauda, jej robí kampaň aj zadarmo. Je super mať "našich ľudí" v médiách :)
"Ukrajina čelí problémom s nesplnením dodávok zbraní, za ktoré zaplatila" ... tak to bol dobrý vtip :) NATO poslala zbrane a muníciu v hodnote sto miliárd najlepšia ako môže, a hlavne zadarmo, ale Ukrajina čelí problémom s neplnením dodávok, za ktoré akože platí, v skutočnosti však za peniaze, ktoré dostala v rámci finančnej pomoci zo Západu :D
Pravdu má. Preto Irán, KĽDR a každá potenciálna obeť útoku Západu musí byť po zuby ozbrojená, vrátane atómoviek. Kaddáfi sa ZHN vzdal a ako dopadol...
"Ozbrojené potýčky v Predjordánsku si vyžiadali šesť obetí. V nasadení boli aj bojové vrtuľníky" ... hehehe, a teraz si predstavme, ako by Ukrajinská Prauda písala, keby Izrael bolo Rusko a Palestína Ukrajinci :)
"Ruské bezpečnostné zložky v pondelok večer počas zásahu v Záporoží smrteľne postrelili ďalšieho Ukrajinca... Podľa ruských vojenských zdrojov 21-ročný Ukrajinec pred streľbou ohrozoval ruských vojakov hliadkujúcich pozdĺž rýchlostnej cesty neďaleko mesta Orechov hádzaním zápalných fliaš. Ruskí vojaci reagovali streľbou ostrými nábojmi... Situácia v Záporoží bola v pondelok mimoriadne výbušná: ruská armáda totiž už v skorých ranných hodinách vtrhla do Orechova, aby tam zatkla dvoch hľadaných militantov, pričom však narazila na zúrivý odpor..."
Pretože ono to tak vlastne je. Izraelskí okupanti vojensky okupujú Palestínu a denne zabíjajú Palestínčanov. A slovo okupant presstitúti radšej ani nespomenú, naopak, píšu, ako by zlí Palestínci útočili a dobrý Izrael sa len bránil :)
Bránia svoje územie ostreľovaním miest a zabíjaním civilistov? No niet divú, že sa Donbas nechce mať s Kyjevom už nič spoločné...
Odporúčame