Musí to byť zrejme automatika prevažne, aj v zahraničí to už existovalo. Asi to v prípade použitia bude ako čakanie na lístky MHD, teda raz 30 sekúnd, inokedy 5 minút.
Musí to byť zrejme automatika prevažne, aj v zahraničí to už existovalo. Asi to v prípade použitia bude ako čakanie na lístky MHD, teda raz 30 sekúnd, inokedy 5 minút.
V rámci momentálnych možností a miesta dráhy asi nemohli robiť nič iné. Ak by tam ešte 5 minút nekooperatívne čakali na mieste, písalo by sa o nervovom zrútení alebo zaspatí či - ideálne - o pokuse sabotovať preteky...
To je našťastie asi iba pre vysoko rizikové skupiny ( https://www.globaltimes.cn/page/202101/12142… ), ( https://www.globaltimes.cn/page/202101/12142… ), teda zatiaľ.
.ops. teda senzory pre Nikony 1 som chcel napísať, nie celé prístroje.
Iba väčšina Nikonov má Sony senzor (čo je iba prvý stupeň spracovania obrazu), nie pravdaže celkom všetky. Teda „iba“ asi 32 typov. Zvyšné, teda Nikon D3100, Nikon D3200, Nikon D700, Nikon Df, Nikon D2h, Nikon D3/D3s aNikon D4/D4s boli vyviuté Nikonom (niektoré vraj vyr. fa Renesas); Nikon D7100, Nikon D7200 and Nikon D5200 majú senzory Toshiba a Nikony 1 vyr. fa Aptina. ( Zdroj: https://www.digitalcameraworld.com/news/thes… ) Dôležité sú vždy aj farby a celkove určené použitie.
Obeh alkoholizmu v spoločnosti; pestovanie agresívnych kontrolných prístupov podľa nejakej šablóny sugerujúcej iba u iných túžbu po zisku či iba cieľovým osobami spôsobené akéhoľvek nepekné organizačné nedostatky, aby im veci v spoločnosti išli ako po masle; preťaženosť zamestnaných ľudí odkázaných vďaka armáde nezamestnaných či rovnako zamestnaných na prácu lacno alebo na viaceré zamestnania, ak na ne majú šťastie pred nejakým infarktom či mozgovou príhodou, ktorá im tak viac hrozí; neoficálni vymáhači = školitelia možno; nátlak na zvýšenie stresu a spotreby želaného typu; skrývané vzťahy a aktivity; ambície; politika; šikanátorstvo ako metóda orientácie v inak osobne nepochopených ľuďoch... Inak k tomu čalúneniu... už vyparené laky a kontrukčné lepidlá, obvyklý dizajn, často vyššia pevnosť (neviem, či by som sa postavil za účelom vŕtania na dnešné konferenčné stolíky), používanie reálnych materiálov (dubová doska vs. tečúca preglejka...), tiež schodné.
Tie povinné výtlačky majú inde rôzne šikovne ošetrené - dotácia al. preplatenie poštovného a podobne (prekvapivo ich spomína aj tá analýza s dlným názvom). Návrh pre situáciu u nás v tom však počítal so skromnejšou možnosťou - znížiť ešte viac počet povinných výtlačkov, predĺžiť lehotu na ich posielanie (zrejme aby sa za odmenu zasa ochotnejšie posielali) - to sa týka zákona - a ako kompenzáciu prideliť knižniciam nejaké prostriedky na nákup vraj možno (aj) vhodnejších kníh (čo sa mi vidí min. nesystémové) - čo však už asi nemusí byť tak celkom v zákone, a teda ide perspektívne o holuba na streche. Pri zvážení nákladov na distribútorov, obch. siete či poštovné je sa asi nad čím zamyslieť a netreba vidieť náklady hneď podľa maloobchodnej ceny (:-))).
Myslel som analýzu, na základe ktorej intenzívnejšie akože treba reštrukturalizáciu spomínanú v tom článku. Jej upresnenie s autorkou analýzy existuje v nejakej zvukovej nahrávke, kde v dialógu s moderátorkou vysvetlila metódu a teda možno pochopiť aj jej konkrétne obmedzenia. V tom rozhovore neišlo nejako brutálne o podrobnú znalosť funngovania knižničného sveta či historických súvislostí pokiaľ možno z textu toho posúdiť, a ani moderátorka myslím nebola aspoň tak prvoplánovo ich najhorúcejším aktuálnym fanúšikom - ale aspoň kládla otázky.
Analýza bola vedená možno z dôvodu nejakej časti metodiky zahraničných inšitútov (nejaká analýza asi finančnej efektívnosti), asi aj z krajín spomínaných ako fungujúcich, čo by mali ich kompetentní potvrdiť, nielen dnešné grafy. Rozvoj knižníc a opora v zákonoch za storočie majú i vnútorné súvislosti a nefinanč. dynamiku a už obsahujú činnosti, ktoré netreba nahradzovať zvonka (do likvidácie organizačnej štruktry aspoň). Žijeme ale v kapitalizme a podozrievavejší čitateľ si to môže predstaviť osobne: niekto nerešpektuje moje hranice a úmysene vyvoláva odpor a je teda "zvonka", ďalej chce šetriť čiže potenciálne spôsobiť obrovské straty, a keďže mení štruktúru, odteraz bude rovnocenou súčasťou. Spoločnosť je asi tak nastavená, že ak by aj nešlo o pokus s metódou, možno začatou politicky oddnes dávno, takmer zaručený úspech môže mať šikovný likvidátor, podporovateľ niečoho iného z toho istého "koláča" alebo dádávateľ hoci 9 počítačov do zlúčenej okresnej knižnice... Zbytočné stresovanie.
Nech aj 6, ale mali ľuďom pri vyhlasovaní a prihlasovaní zdôrazniť, ak je potrebné, že nejesť, nepiť, nekloktať pred testovaním dve hodiny (mám taký dojem, že to ustúpilo do úzadia v mysliach ľudí a kto neskenuje internet častejšie...).
Rusko myslím práve urobilo nejaký administratívny krok na schválenie jej používania v EÚ.
Väčší rozmer displeja síce nevylučuje lúpeže v ZŠ bez vrátnika, ale práve som včera pozeral niečo o zariaďovaní pracovní doma a dotyčný človek mal v byte hneď dva senzory na ovzdušie - jeden z nich vyzeral ako malý rádiobudík so svietiacim ukazovateľom času (bežného, nie do udusenia teda). Zrejme sa dostanú aj k nám a zabudované napr. v displejoch sa budú menej strácať.
Možno zobrali dezinfo z diskutérov, že vraj ide o veterinárny liek (nevediac, že sa desiatky rokov dobročinne poskytuje pre deti v postihnutých krajinách) a zablokovali správy o tom ako škodlivinu (:-(().
Ale keď si človek prečíta od správcu monitorov, že istej značky všetky po roku prejavia dve z asi piatich závažných chýb.. Konkurenčný boj a nevyskúšanosť asi tiež.
Neviem, ale cez ten ich priehľadný HD TVP (akceptuje aj signál 4K možno) by to z druhej strany obrazovky (z rohu izby) aj išlo, ak aby tam bol niekto schovaný (nevýhoda, po vypnutí by ho bolo iste vidieť). Ak ale prístroj nestál vyše 7000 USD, tak nič nehrozí.
V Japonsku majú teraz myslím 100-percentnú náhradu príjmov pri nejakom výpadku práce z dôvodu Covid-u oproti max. asi 90 percentám v podobnej situácii v eur. krajinách. Zamestnaní si to tam teda zrejme zaplatia ľahko...
Socíkový režim bol schopný manipulatívnosťou indivíduí zaštítenou geopolitickým myslením "niekde inde" a hrubými "likvidačnými" režímami, ktoré to "myslenie" akože (byrokraticky posmešno-ochranne pred sebou samými) zastupovali, aj čohokoľvek (či implikuje francúzske konštatovanie o niečom popísanom ako zrútenie sa ZSSR do seba z dôvodu korupcie), ale asi sa predpokladá, že mali právo štáty vedieť, čo bolo vo vakcínach. Pred pár rokmi sa niekde tvrdilo, že teraz je to kvôli duševnému vlastníctvu rozdelené na dve časti podľa miesta tej časti postupu pri výrobe vakcíny. Ak je niečo zaradené do jednej polovice, viaceré štáty majú o tom prehľad, zatiaľ čo o druhej polovici nemá právo vláda vedieť, ani napríklad švajčiarska vláda podľa toho internetového zdroja. Netuším, ako je to teraz.
To je technicky nová situácia. Stasi rádioaktívne označovala bankovky došlé sledovaným ľuďom (a agenti mávali detektor na ne v baroch a podobne), teraz bezhotovostne je jasné, ktoré a ku komu idú. Som zvedavý, či niekomu v dohľadnom čase zrušia aj nejaké "NFC-peniaze". (V ktorom prípade asi zrušia Klausovu tézu, že nepozná špinavé peniaze, iba peniaze... alebo napr. budú peniaze dvojakého druhu a tie bežné sa stanú nejakými krízovými poukážkami?)
Je to vlastne nezaujímavá téma - softvér sú iba nuly a jednotky.
Kapitalizmus zatiaľ nikdy neskončil, nikto nevyhlásil obtiažnosť dôchodcov, problém je vždy ľahko prístupná a veľmi vyžadovaná (v zlých podmienkach) manipulatívnosť, čo umožňuje veľká moc - aj v socializme, aj v kapitalizme, najmä však v "socializme" vytvorenom (či pretvorenom) len pre neoficiálne podnikacie (a "priateľsky" antikonkurenčné) aktivity či už firiem alebo aj vôbec nie firiem. Kolektívny socializmus, národný socializmus...
Odporúčame