Trocha jazykovej polície na obveselenie: Sečenov sa aj za socíku písal s „č“.
Trocha jazykovej polície na obveselenie: Sečenov sa aj za socíku písal s „č“.
Len či pritom rovno neprejdeme na americký systém – zasa so zodpovednosťou ako raz povedal Ulysses Grant: Ak stretnete prezidenta, povedzte mu, že čokoľvek sa stane, nebude cesty späť.
Preklikol som sa do diskusie, keď bolo 666 príspevkov, ale nielen lyžovanie je dobrý dôvod.. predstavte si, že niekto býva akoby NA DVOCH MIESTACH a teraz by mal na 6 týždňov opustiť jeden byt - nič proti lockdownu, som jeho zástancom, ale bolo by treba poriešiť situáciu ľudí, ktorí nebudú počas lockdownu V ROVNAKEJ DOMÁCNOSTI AKO BEŽNE POČAS PRÁCE - mali by mať právo povedzme min raz za dva týždne cestovať raz tam a raz späť (za 6 týždňov vyschnú vodné uzávery WC a umývadiel (do tých sú aspoň zátky), čo nie je epidemiologicky tiež príťažlivé. Podobne ak niekam odchýlenou ventilačkou začnú liezť mravce zvonku a niečo budovať atď. atď. A zasa nevetranie - možnosť kondenzácie vlhkosti aj z tepelných rozdielov z rozdielu výšky či tepel. mostov, z toho kvapky vody atď. atď. Naproti tomu vo vychádzkach do prírody pešo by som nevidel riziko v rámci toho - horšie je nevyjsť celý mesiac von, než iba 8 dní.
Podľa mňa všade ale vidieť, že situácia ľudí aj necháva ešte slobodne myslieť bez nutného povedania veľa vecí naraz, povedania 10 lží naraz alebo pretláčania dvoch-troch vzájomne sa vylučujúcich vecí z akoby vecného dôvodu (iný príklad o slobode či menej slobode – je iné, keď niekto holduje napr. ovocnej firme a iné, ak niekto napáda z pozície 30 rokov už odborníka na iný mainstreamový OS, že niekto iný je oproti nemu príliš techník a tým že sám má predpokladane kultúrnejší (v špecifickej kultúre rozumie sa) OS ako všetky ostatné a ešte nevyskúšané), zatiaľ čo dostatočne klasický manipulátor k tomu ešte aj prezentuje svoj variant pseudopravdy ako najlepší, povinný, poverený a skrátka pod dozorom "zvnútornený" a uvádzaný zdravo do praxe – pravdaže za neustálej vlastnej aktivity zmiešanej s tým a namierenej na cieľovo manipulovaných a preto na presne určené mocenské a organizačné a celkovo silne aktívne kontexty – jednoducho ako povestný prst na váhe v obchode v istej českej komédii...
Plošne ale takýto postoj môže zasa pre niekoho vyzerať ako branding nie produktu, ale buď spotrebiteľa alebo rovnako aj nespotrebiteľa nejakého hlásaného názoru, čiže v istej verzii (voči terajšej vláde) opačný monopol, samozrejme takmer geneticky zdôvodnený (čo býva relatívne - než sa ako vraj zisitlo, že Slováci mávajú dosť nízky iq, začiatkom deväťdesiatych im vo VB ponúkali autá a domy aj pre ich rodiny...), i. e. medzi najtvrdšími antivoličmi Matoviča môžu byť pokojne aj zástacovia plošného očkovania za každú cenu...
Dnes sú obmedzené možnosti pohybu, nech si v pohode zacvičia podľa svojich optimálnych zvykov...
Samozrejme, každý nie je perfektný extravert. A môžu pridať aj školenie v iných OS-och a súvisiacich používateľských kultúrach, aby si ľudia napokon nemysleli, že Apple beží na Motorole (a že neuverejňuje tech. detaily, lebo nemá čo) a že im UEFI-hláška (pôv. okenného počítača) vypíše obchodné či právne varovanie (a prípadne, že tam nejaká softvérová "potvorka" ihneď zistila nedostatočnú kvalitu analýzou na USB nahraného či napáleného free systému), prípadne že napr. GNU+Linux beží vždy na časti Windows a preto by mal byť zakázaný, prípadne že je pre daný predpoklad aj pomalší alebo preň nebudú aktualizácie, ak je daný syst. ako veľmi mnohé bezplatný. Koniec (klasických) BIOS-ov a klasických HDD priniesol aj zopár komplikácií v chápaní vecí pre mnohých periférnych, hoci napr. počet pravidelne linuxujúcich používateľov za desaťročie prekvapivo stúpol z hodnoty málo pod jedným percentom na tesne pod dvoma percentami začiatkom (tohoto) roku myslím.
dopl. Predpokladám, že nikde žiadny fanatik nepoužíva laná až po silu, keď sa s pravdepodobnosťou 1:2 behom týždňa (alebo +-tak) roztrhnú.
Aha, takže pre oceľové neplatí možno... pre bežné laná sa v súvislosti s lanom na vytiahnutie jedného archeologického zvona (veľmi ťažkého) uvádzalo, že nosnosť lana je štvrtina sily na roztrhnutie toho lana. Nie je to dobrá konvencia? Z toho je tých 13 percent potom.
Po únose od spoločnosti? Skôr sa asi cítil inštitucionalizovaný by som myslel...
Aj bez počítačov rýchlostavbu predvádzal na veľtrhu asi už architekt Weinwurm, takže výsl. stavba by asi musela byť pôdorysne aspoň trochu okrúhla a netreba riešiť univerzálne dizajny už vopred. Dávno už niekto rozpracúval lano na mesiac, tak k tomu sa nemusím vyjadrovať. Zakopané delo typu Columbiada je asi definitívne nefunkčný variant... V prvej fáze rozhodne ale dopravovať niečo poskladané, teda také rôzne tie neuveriteľné tenšie vrstvené materiály. Koniec inšpirácie...
Ľahko funguje taký trik s namierením proti nejakej osobe - človek si zakotví postoj nad niekým a časom potom už len akumuluje nejaké svoje schopnosti a kompetencie, ktoré by konaním k veci musel už nejaké mať od začiatku "divadla" a navyše môže meniť situáciu a skorumpovať ostatných, aby cielenú situáciu spolupretvárali a na záver aby sa tvárili, že oni tu neboli, to iba ten jeden (to ochotne neurobia pri neetickom výsledku)... Skôr mám obavu, koľko korporátnych lobingov môže (začať) prebiehať osobnou metódou (ako náhrada istého zatvoreného napríklad) a aparát firiem to predsa bude vedieť na všetkých neskôr...
Ale keďže u nás nebola asi úspešne vybudovaná nijaká pre masy publikovaná superštruktúra určujúca politicky VEĽMI spoľahlivých, môže sa časom sformovať iba organizačná na odpisovanie politicky málo spoľahlivých ako rovnocenný útvar. Inak kedysi jeden z Č redaktorov RFERL povedal vtipne antiuvedomelú vetu, že keď sa niekam nedovolá, urazí vládu (vtedy boli spoje trochu horšie), čiže on alebo vláda mi z toho vychádzajú v prípade úprimnosti ako nespoľahliví z pohľadu druhého. Teda Z postoj môže vyť skôr rozpúšťať tzv. uvedomelosť resp. nadbytočnú trpezlivosť resp. niekedy aj analógiu emočnej inteligencie (z pohľadu dôvery v tú vlastnú), ale v čom perspektívne bude bez takej nejakej superštruktúry tunajšia lokálna "uvedomelosť"? V trpezlivej spotrebe či nespotrebiteľskom trpení? Pustovníci? Existencialisti?
Dobre, Ag testovanie... ale čo ak si niekto neskôr, HYPOTETICKY, už počas dostupnosti očkovaní, vynájde spôsob, ako si privyrobiť či "zrušiť" názorovú pozíciu zástancov konkurencie (kto z koho...) vynútením očkovania zopár ľudí napr. nimi odmietnutým druhom vakcíny? Napr. falošným obvinením a uväznením, automaticky vakcinujúcim nástrojom v dave (your resistance is futile...) a podobne. Bude možné za tu určiť trest a vykonať ho? A ako vôbec býva dobrovoľnosť očkovaní u väzňov, armádne organizovaných celkov, výprav a podobne?
A tá od Moderny je potom akého "typu" vo vz. porovnaní? A odkiaľ to vlastne vieme? Mainstream používa niekedy staré metafory alebo nič a moderné techniky ovládajú skôr jazykovo s trochou inštruktáže iba tí, čo sú častejšie označení za konšpirátorov vrátane teda tých konšpirátorov a tak všetka osveta pokojne aj zamrzne mŕtvom bode (ešteže ide zima)...
Ako je, keď ešte nie je? A je niekde určené na mape, odkiaľ ktorá budúca vakcína pre ktoré krajiny či opačne?
opr. teda možno BY mali... ale inak škoda je aj tých kníh, čo sa z podobných nálezov vraj zahodili ako palivo a pritom išlo o zuhoľnatené "čtivo" či dokumenty.
Ak by boli prežili, možno mali vo vtedajšej tlači potom príznaky ochorenia, ktoré sa vraj volá pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis.
Niekde bol pekný vtip, keď nejaká nečitateľka zistila, že tieto veci (knihy) sú perfektné, že je to ako mať TV vo svojej hlave.
Úplne dôsledné nastolenie nejakej pracovnej monokultúry („iba o práci“ – asi z Pavilónu B) prepojenej s marginalizáciou akejkoľvek miestnej kultúry by bolo možno horšie (najprv som omylom napísal hrošie...).
Odporúčame