NATO sa z obranného zoskupenia stalo US nástroj na vytvorenie bojovej zóny podľa potrieb USA a Európa na neho môže len a len doplatiť. Politika EÚ mi pripomína politiku Poľska v roku 1938 a 1939, keď sa spolu s Nemcami tešili na útok na ZSSR. Ako potom poliaci dopadli vieme z dejín a EÚ by si túto podobnosť mala naozaj dobre vyhodnotiť.
JEDINÝ, kto má záujem aby na Európskom kontinente nebola vojna sú samotní európania a teda aj Rusi, Bielorusi, Turci, Gruzínci či Arméni a ostatné európske národy a národnosti. Je prirodzenou snahou USA nemať vojnu na Americkom kontinente a keď už, tak aspoň nie na tom severnom sektore.
EÚ by sa mala hodne rýchlo spamätať a tlačiť na vyhnanie armád USA zo všetkých krajín, kde US firmy kradnú.

