Až na to, že táto, nazvime to len "nervózna" situácia moc dlho nevydrží. Hromada Afgáncov si už za Sovietov zvykla na iný život než wahábistický islam a teraz za 20 rokov "demokratickej" prítomnosti demokratických vojsk dupľom. Nakoľko všetci utiecť nemôžu, tak sa začne občianska vojna a krutosti hodné IS. No a my? My sa môžeme pozerať, čo sme to vlastne spolu s tými matovičovcami spoza oceánu spáchali.
Keď v roku 1938 po podpísaní Mníchovského diktátu, Neville Chamberlain mával na letisku zdrapom bezcenného lajstra a jasal sám nad sebou, ako zaistil mier, tak k tomu Winston Churchill poznamenal: "Mohli sme si vybrať medzi hanbou a vojnou, vybrali sme si hanbu a budeme mať aj vojnu!"
Hanbu už máme.


