Myslím, že hovoríme o dvoch rovinách rovnakého problému.
- v normálnej demokratickej vláde sa stretnú jej členovia a prednášajú úlohy, problémy, pokyny z parlamentu či riešenia za svoje rezorty. Z toho "vylezie" nejaké uznesenie a úlohy, ktoré určuje predseda vlády a tie potom plnia jeho podriadený, resp aj predseda vlády, keď ho tým vláda poverí.
- vo vláde Igora Matoviča rozhodne Igor Matovič a ostatní musia držať papuľu.
No a keďže už niektorí členovia vlády tú papuľu držať nechcú, tak je tu konflikt.


