Nie len v socializme, boli firemné školy, také mali aj Baťa, Škoda, či Roľný, aj oni vedeli, že ak chcú mať odborníka, akého potrebujú, nikto im ho nevychová tak ako sa patrí, iba ich firma!! To len fiškáli, ktorí sa nechali uplatiť za to, že zneškodnia konkurenciu "demokratickým" krajinám, nechali padnúť aj naše odborné školstvo, znefunkčnili celý výchovný systém, v domnienke, že v čase počítačov bude stačiť deťom ovládať strojopis a tlačítka na myši. Na to, že rozvojom manuálnych zručností dieťaťa sa rozvíja i jeho myslenie ,"pedagógovia" akosi zabudli!

