teraz s tym prisli na medzinarodny sud. tak zrejme tam to budu musiet dokazat. alebo pohoria. to je na nich. ja neviem, ci to vedia dokazat.
teraz s tym prisli na medzinarodny sud. tak zrejme tam to budu musiet dokazat. alebo pohoria. to je na nich. ja neviem, ci to vedia dokazat.
Ja neviem. To, co tvrdia Rusi, by mali aj dokazat. Len niekto tu v diskusiach tvrdil, ze Rusi nepovedali, ako to Ukrajinci mali urobit. Tak je tu uz posun, teraz to uz povedali. Uz ostava to len dokazat.
Tak aj tu mazete.
Simko je cudak. Caputova si vybera "kvazi konzervativcov" aby ukazala, ze je "sirokospektralna". Pritom pravda je taka, ze tito ludia podporuju jej videnie sveta. No ale aspon sa ukaze, kto je kto.
No tak Rusi uz dali odpoved na otazku, ako to mali Ukrajinci urobit.
Podari sa to aj objektivne vysetrit, ako to bolo naozaj ?
V tom Sebekine su ostrelovane nejake vojenske ciele alebo su tam len civilne ?
Slava patri Bohu a nie Ukrajine.
Na Twitter sa mozu prihlasit ludia z celeho sveta.
Tak pozeraju to napriklad aj ludia u nas - cize 100mil z celeho sveta. Ale z USA asi najviac.
Inak v tejto konkretnej relacii kritizoval aj republikanov alebo mozno najma ich.
"v ktorej ukrajinský generál hovoril o zasadení „testovacieho úderu“ na Kachovku pomocou raketometov americkej výroby Himars."
Mna by zaujimalo, preco chcel ten ukrajinsky general testovat Kachovku ?
To ma ani nikdy nenapadlo. Skor to extremne vadilo niekomu tu. A v podstate to asi za 2 min zmazal.
„Odpálenie priehrady môže byť pre Ukrajinu zlé, ale ešte viac to poškodzuje Rusko, a práve z tohto dôvodu ukrajinská vláda uvažovala v minulosti o jej zničení,“ pokračoval. Novinár sa pritom odvolal na decembrovú správu denníka Washington Post, v ktorej ukrajinský generál hovoril o zasadení „testovacieho úderu“ na Kachovku pomocou raketometov americkej výroby Himars.
Tucker vysmial spôsob, ako v takýchto prípadoch médiá a politici automaticky ukážu, kto je vinný. Bez dôkazov, ale s istotou: „Putin je zlý, preto robí zlé veci, je to zjavné,“ preto nič viac nemusíme dokazovať. Zelenskyj je, naopak, dobrý, „je to Winston Churchill našej generácie, ako ho nazval George W. Bush,“ a dobrí ľudia nerobia zlé veci.
Carlsona netrápi až tak pomenovanie skutočného vinníka, ale skôr fungovanie amerických médií, politiky a vôbec demokracie. V takomto prístupe, kde diváci káblových televízii konzumujú nepreukázané správy, on vidí problém.
Zaujimave, dlho tu moje prispevky nevydrzali. Niekomu sa nepaci kritika medii USA.
Ja som to len citoval. Tiez ma napadlo, ze to bola sovietska vlada, ale ktovie... to je otazka na Tuckera
Carlsona netrápi až tak pomenovanie skutočného vinníka, ale skôr fungovanie amerických médií, politiky a vôbec demokracie. V takomto prístupe, kde diváci káblových televízii konzumujú nepreukázané správy, on vidí problém.
Tento výklad však americký novinár sproblematizuje, keď ukáže časť videa spred dvoch týždňov, kde republikánsky senátor Lindsey Graham hovorí o amerických peniazoch, ktoré prišli na Ukrajinu, ako najlepšie minutých peniazoch „ever“.
...
Carlson ukážku použil preto, aby ukázal, s akou ľahkosťou americký republikánsky senátor hovorí o zabíjaní Rusov. Ukázal aj úryvok z vystúpenia Nikki Haleyovej na CNN, republikánky, ktorá tiež kandiduje na úrad prezidenta, ako je v záujme Ameriky, aby Ukrajina vojnu vyhrala, preto ju treba podporovať: „Víťazstvo Ukrajiny je víťazstvom nás všetkých, (…) je to v našom národnom záujme, preto musíme Ukrajinu podporovať,“ povedala.
Tucker na to reagoval smiechom. A otvoril otázku logiky a dokazovania tohto argumentu. Upozornil, že to nikto s americkými voličmi nerieši, iba ich uisťuje, že v tom musí ich vláda vytrvať do konca.
Priehrada Kachovka mu slúži ako príklad toho, kde sa tiež nič nedokazuje, len sa okamžite odsudzuje jasný vinník.
„Odpálenie priehrady môže byť pre Ukrajinu zlé, ale ešte viac to poškodzuje Rusko, a práve z tohto dôvodu ukrajinská vláda uvažovala v minulosti o jej zničení,“ pokračoval. Novinár sa pritom odvolal na decembrovú správu denníka Washington Post, v ktorej ukrajinský generál hovoril o zasadení „testovacieho úderu“ na Kachovku pomocou raketometov americkej výroby Himars.
Tucker vysmial spôsob, ako v takýchto prípadoch médiá a politici automaticky ukážu, kto je vinný. Bez dôkazov, ale s istotou: „Putin je zlý, preto robí zlé veci, je to zjavné,“ preto nič viac nemusíme dokazovať. Zelenskyj je, naopak, dobrý, „je to Winston Churchill našej generácie, ako ho nazval George W. Bush,“ a dobrí ľudia nerobia zlé veci.
Ja som este za socializmu bol na eskurziach v ceskych a slovenskych fabrikach. v slovenskych fabrikach boli stare stroje dovezene z ceskych a v ceskych mali modernejsie. Aj za socializmu bol vo vybaveni velky rozdiel.
Cesko bolo spickou aj za RakuskoUhorska. Po vzniku 1. CSR, Cesko bolo priemyselne vyspele, Slovensko bolo agrarnou krajinou. U nas sa priemysel zacal viac budovat az za socializmu.
Ano, financie boli spolocne. Ale Slovensko tahalo Cesko nizsie. Iste, bolo aj na Slovensku par uspesnych fabrik.
Inak pekna ukazka manipulacii. Takto dospievate k svojim zaverom ? A ste s tym spokojny ? Je to podla vas korektne ?
Odporúčame