Len tak pre zábavu, dúfam, že sa nikto neurazí :-)))
PASENIE V NEČASE
Zrkadlo ma nespoznáva,
neustále dobiedza,
Čas sa zmenil, márna sláva,
z nebožiatka nevedza.
Nezbadal som, kedy sa to,
Ako sa to, prečo tak...?
Ešte včera som bol normál,
dneska všetko naopak.
Volali sme za bocianmi,
nohavičky po mame,
ani to nebolo normál,
však ďalej sa v tom nehrabme.
Pachuť hriechu pre potechu,
prvý hĺtok, prvý šluk --
dnes som rád, že nájdem viechu
a zvyšok je mi vcelku fuk.
Merali sme objem svalov,
Niekedy aj rozumu.
a dnes mi už vcelku stačí
jedno pivo, pol deci rumu.
Korunku stál cukor z grulí,
Zo Slovškrobu Trnava,
a dnes na mňa stará grúli,
"No kde si, ty ohava!"
Dederónky či botasky...
Vždy sme boli frajeri.
Dnes s penziou poštár príde,
hneď lóve sú v pr....
Navliekli nám rovnošatu,
Býval vtedy taký mrav,
no a potom mi na vojne
dvíhal tlak kdejaký brav.
Užívali sme si sveta
Puberty i mladosti.
Včera večer som sa zas sťal,
mojej starej to k zlosti.
(1/2)


