Nepopieram ničie osobné skúsenosti. Pouč ma teda, ako to prebiehalo.
Netvrdím, že si odpad spoločnosti, naopak, rozumiem tomu, že niekto tvoje pocity dokáže využiť vo svoj prospech a podľa svojho zámeru -- a ja len dúfam, že si presne toto nikdy nebudeš musieť uvedomiť.
Mnohí ľudia zabudli na elitársku aroganciu komunistických kádrov, ktorí vždy zásadne robili všetko len s ľudom a pre ľud. Špeciálne však vtedy, keď si stavali z podnikového materiálu chaty a odpisovali z majetku závodov dvojročné garážované autá.
V sebaklame dnes žijú voliči smerákov. Snáď si to uvedomia včas, ešte skôr, než nahradia volených zástupcov Vodcami.
Však to je ten problém, ten alternatívny výklad reality. To, a potom ono "nevidel som" a "nezažil som".
Pokým tu sa napchávame klobáskami, v Gaze žijú moslimovia, ktorým viera zakazuje jesť bravčové mäso. Vždy to tak bolo. Minimálne progresívni čitatelia a progresívne médiá tento fakt zväčša poznajú a popierajú opak.
A navyše ti ešte aj kruté potrestanie behá po rozume? Fúúúha, no to sú mi teda veci :-D
Skôr než o folkloristike a sociálnej antropológii teraz tak nejako ľahko freudiánsky uvažujem nad tým, prečo spomínaš práve NEZLETILÉHO mládenca a DOSPELÚ ženu.
Kedysi používal nick vltava222 a tam o sebe toho narozprával toľko, že ak si skombinuješ do vyhľadávača vltava222, JUDR. a Milan tak ti dokonca aj gúgl povie, o koho ide. Budeš to mať hneď v prvých výsledkoch. Je to stále ten istý človek, či veríš, či nie.
Včera článkom neprispel ani medvedar, ani trikopce, ani dedic, ani feren, ani milanjan7... vybrali ste sa snáď všetci naraz na nejaký skupinový blogerský výlet? :-D
Ale aspoň jednu dobru správu pre teba mám, Milan: peknyvtacik je mimo hru. Tak šup-šup nejaký ten ďalší pekný debatný nick si vytvoriť!!!
Rozdiel v procese diskusie aj prijímania zmien bude natoľko markantný, že ho nebudeš môcť poprieť.
Ak robia dvaja zdanlivo jedno a to isté, tak to nikdy nie je jedno a to isté.
Očakávam rozdielny prístup k vedeniu širokej odbornej a verejnej diskusie i k procesu prijímania jednotlivých zmien.
Milý ferro,
rozumiem tvojím vysvetleniam, ak si spomínaš na usmiatych ľudí, bez strachu o prácu, o bývanie, o budúcnosť.
Rozumiem aj tomu, ak vidíš rozpor medzi očakávaniami ľudí z roku 1989 a medzi dnešnou realitou.
Ibaže pravda je taká, že za socializmu existovala korupcia aj vo veľkom: firmy si dojednávali zákazky cez ministerstvo zahraničného obchodu a neraz to išlo cez čierne provízie a cez drobné všimné v podobe odpisov áut, kšeftovania s nehnuteľnosťami či stavebným materiálom.
Ak sa dnes hospodárska politika koordinuje v rámci EÚ, tak za socializmu sa hospodárska politika koordinovala veru tiež. Možno ti nejako ušlo, že na zasadnutiach RVHP sa dojednávalo aj to, ktorý štát bude vyrábať toľko a toľko áut a ktorý štát zasa toľko a toľko kombajnov, ktorý štát sa bude sústrediť na kŕmnu kukuricu a ktorý zasa na tú tebou spomínanú cukrovú repu.
...a mimochodom, keď už spomínaš to, ako sa Sovietsky zväz nestaral do našej hospodárskej politiky: vraví ti niečo aféra so Škodou Ferat?
ramgad: zrejme si nepochopil podstatu mojej reakcie.
Mne nejde ani o nejaké potraty, ani o nejaké tajné služby, mne ide o to, že takto položené otázky nemajú logiku. V podstate dokonca ani nejde o otázky. Je to podobné, ako by som sa ťa pýtal, či ti bude dnes na obed chutiť viac granadír alebo špenát a pritom ani neviem, ČI vôbec budeš dnes obedovať, a ak, tak ČO budeš obedovať.
V prvej otázke sa pýtaš, či bol Ježiš na správnej strane histórie a v tretej kladieš otázku, čo je to správna strana dejín.
Predstav si, ako by sa asi tváril Ježiš, ak by si sa ho opýtal, či je na správnej strane dejín a hneď po jeho odpovedi by si mu položil otázku, čo to je tá správna strana dejín.
Prečo by nemohol byť neočkovaný Slovák na správnej strane dejín? Ak ani Ježiš očkovaný nebol, bol či nebol na správnej strane dejín? A čo je vlastne správna strana dejín?
Aký je rozdiel medzi západnými a nezápadnými hodnotami? Hádam rovnaký, ako medzi hodnotami s pôvodom v antickom Stredomorí a hodnotami trebárs východnej Ázie?
Ak Rusom pred rokom chýbali čipy do rakiet, ako je možné, že na Slovensku pre tromi rokmi chýbali čipy do áut a dnes už ich tiež máme? Odkiaľ sa vzali?
Kto kedy povedal, že je potrat ZÁKLADNÉ ľudské právo?
Čo by si si vybral radšej: gender srandičky, výsluch ruskou tajnou službou, alebo iné sugescie v otázkach?
Úžasné na tom je, že vedenie Fooróvej strany v skutočnosti o podpore Pellegriniho vôbec nehlasovalo (individuálne názory členov predsedníctva nie sú to isté, čo výsledok hlasovania predsedníctva, okrem toho si stav veci môže každý overiť v príslušnom článku Pravdy z dnešného dňa) a ani nikto z médií netvrdí, že Pellegriniho úmyslom je podvádzať pri billboardoch (opakovane sa novinári pýtajú preto, aby to mal Pellegrini možnosť opakovane vysvetľovať).
Najprv tvrdí, že podľa médií je "Pellegrini asi podvodník" a od "asi" sa prepracuje až k "novinári sú za svoju slepotu, hluchotu a hlúpotu platení", po čom nasleduje hneď natvrdo "Takéto lži, menšie či väčšie klamstvá chrlia slovenské televízie, rádiá..." (podprahovo: RTVS).
Napriek tomu to tento "autor" nemá problém tvrdiť, hoci vie, ako špinavo narába s faktami. Slovo "autor" dávam do úvodzoviek z jednoduchého dôvodu: normálne mysliaci jedinec by sa k takémuto (po faktografickej stránke doslova odpornému) textu nebol schopný prihlásiť.
Nie som síce hovorca Jourovej, ale predpokladám, že pod "mechanizmom manipulovania volebných výsledkov" bude mať zrejme na mysli dynamiku,
akou sa dá dostať postupnými krokmi od kritiky protipandemických opatrení cez sledovanie konšpiračných médií (pred voľbami podporujúcich proruských dezolátov typu Fico, Danko, Harabín, Kotleba, Mazurek), hysterickú kritiku "zavraždenia" Krivočenka a Lučanského až k voľbe Fica a Blahu a k podpore proruskej dezinfo scény a jej "mierovej" propagandy.
Milan.
Tiso síce vlastné deti nemal, ale to mu nebránilo v posielaní deti iných nacistom, aby ich títo vraždili v koncentrákoch. Slovenský štát za to nacistom vyplácal 500 ríšskych mariek za každého človeka, Milan.
Však to aj Jeľcin veľmi rýchlo oľutoval. Už keď čakal pri telefóne počas volebnej noci.
V poslednom čase všetko porovnávaš so sexom: tvoje články sú prepchaté predčasnými výstrekmi, úvahami nad trvaním styku (to bolo v nedávnom článku o europoslankyni KDH), plienkami, a podobnými vecami, ktoré si neuvedomuješ. Ja viem, si starší človek, Milan, ale máš ešte všetko pod kontrolou? Myslím, okrem tej inkontinencie.
Odporúčame