Pojem "justičná autorita" nezahŕňa len súdny dvor. Tiso bol predsa zatknutý na základe medzinárodných zoznamov hľadaných vojnových zločincov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/17403…
Pojem "justičná autorita" nezahŕňa len súdny dvor. Tiso bol predsa zatknutý na základe medzinárodných zoznamov hľadaných vojnových zločincov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/17403…
Trebárs Tiso za zločinca medzinárodnou justičnou autoritou vyhlásený bol.
Napriek tomu však ty sám toto rozhodnutie neuznávaš -- tak na kieho šľaka sa s tým argumentačne oháňaš v tomto prípade?
No ak budeš takto rozoberať jednotlivé vety a hľadať skryté významy a odkazy v každom jednom slove, tak veľmi skoro... ééé... alebo vieš, čo?
...Skvelá práca, len tak ďalej, už sa teším na ďalšie textové rozbory, len pre budúcnosť by som poprosil VIAC detailnejšie a PODSTATNE podrobnejšie vyhľadať VŠETKY možné utajené významy jednotlivých slov!!!
S pozdravom, Nech žije sloboda prejavu a politizácia médií!!!
Milá luna5,
dovoľ mi prosím, aby som teda zareagoval na tvoju všeobecnú výzvu z diskusie.
Cítiš akési spravodlivé rozhorčenie kvôli belgorodskému nálezu munície, ktorá podľa tvojich informácií pochádza od slovenského súkromného výrobcu a na základe toho voláš k zodpovednosti ľudí, ktorí v tom čase mali primárnu politickú zodpovednosť za vývoz tohto tovaru na Ukrajinu.
Keďže však ani súčasná slovenská vláda vývoz munície súkromných výrobcov nijako neobmedzuje, ba skôr naopak (do pozornosti odporúčam včerajšie slová ministra Kaliňáka vo večernej relácii TA3 "Téma dňa"), tak je vysoko pravdepodobné, že v prípade pokračovania ruskej agresie na Ukrajine sa skôr alebo neskôr bude takýto prípad opakovať.
Otázka teda logicky znie: budeš volať potom k zodpovednosti aj predstaviteľov súčasnej vlády, taktiež s poukazom na pátranie ruských vládnych orgánov? Nájdeme tu niekedy v budúcnosti titulok "Ruské deti vraždili slovenské zbrane. Zodpovední Fico, Kaliňák!"?
MSM group teraz už muníciu na Ukrajinu nedodáva?
Prezidentka sa zachovala skvelo.
Samozrejme, na jej mieste by som návrh na Ústavný súd rozhodne podal: nikto nie je schopný s istotou povedať, či sa súčasná koalícia dočká verdiktu ešte pri vládnom koryte.
Pri pohľade na nadpis "Ukrajinská armáda stratila 500-tisíc mŕtvych a vážne zranených vojakov", a taktiež na prvý odsek tohto fascinujúceho textu, mi prichádza na um otázka:
kde a ako stratila Ukrajina oných 500 tisíc mŕtvych a ťažko zranených vojakov a ako by ich nájdenie mohlo pomôcť diskusii o prípadnej ďalšej mobilizácii? A ako sa o tom čísle stratených mŕtvol vojakov a zranených vojakov dozvedel ten dobrý človek, prokurátor Lucenko? Kde sú tí ťažko zranení dnes, kam zmizli?
Naopak, nepochybujem o múdrosti úvahy, že by nájdenie týchto mŕtvych a ťažko ranených vojakov "malo vyviesť milióny tých Ukrajincov, ktorí sa vyhýbajú mobilizácii a vojenskej službe, zo svojej komfortnej zóny." Veď predsa skutočne všetci veľmi dobre vieme, že najlepšia komfortná zóna sa vytvára počas vyhýbania sa mobilizácii!
Blahoželám autorovi k skvelému výkonu, také niečo sa hneď tak nevidí :-DDD
Práve naopak: žiaden vedec by takto nepostupoval.
Čiže odchod tých 300 000 mladých zo Slovenska tento NÁROD upevňuje, ozdravuje, posilňuje a činí poctivejším, pracovitejším, tvorivejším a životaschopnejším?
V Čechách berie Naď plat, ktorý mu česká vláda priznala -- ak by použil stranícke peniaze na súkromné účely, tak by sa jednalo spreneveru. Podobne tak peniaze vyzbierané od sponzorov na chod strany či pred voľbami prezidenta nesmú byť použité na súkromné účely.
dopĺňam: Názov "Kravské územie" (Kuhmark), čiže "Kravské pasienky", by som samozrejme taktiež nevylúčil.
V tom prípade by ale bolo balstkoslovanské slovo kombinované v názve s nemeckým výrazom.
Skôr by som sa teda prikláňal k nemeckej verzii "Kravský trh", ktorý bol neskôr upravený nemeckým výrazom pre cisára.
Okrem toho je tu istý problém geografický. Dnešná poloha Kežmarku totiž môže byť výrazne iná, ako pôvodná poloha starého mesta, ktoré sa časom rozťahuje na všetky strany. Položil by som si teda otázku: ak nieslo mesto toto pomenovanie od raného stredoveku, bolo už vtedy jeho umiestnenie v jeho vtedajšom rozsahu územia v blízkosti megalitov natoľko, aby mi teória z článku sedela?
Musel by som vidieť mapu umiestnenia mesta v ranom stredoveku, alebo aspoň poznať jeho vtedajšiu vzdialenosť od megalitov. Pokiaľ by to bol rozdiel väčší ako kilometer, tak už by som o vzájomnom súvise dosť pochyboval.
No a keď realita nakoniec bude vyzerať ináč, čo budeš vravieť potom?
Vzhľadom na to, v akom duchu bol tento "medvedarov" článok napísaný, tak si sa zrejme práve úspešne zaradil medzi potkanov a hyeny :-DDD
A Svetlana o tom žobráckom byte v štvrti s nedýchateľným vzduchom vedela, či...?
...čo ale neznamená, že okamžite skočíš na kadejaké klamstvo v mene naplnenia výzvy na použitie "vlastného úsudku".
Opäť: za objektívnu správu považujem trebárs takú, keď je jej pravdivosť overená dokumentáciou nezávislými zdrojmi (povedzme satelity súkromných spoločností), v prípade vojnového konfliktu potvrdená druhou stranou, popr. občanmi krajiny druhej strany (snímky mobilom, viacerí ľudia). Do istej miery som taktiež vždy skeptický ku každej správe a zvyčajne jej dávam niekoľko hodín na vychladnutie; pokiaľ teda dokumentácia nie je natoľko masívna, že by to bolo zbytočné (viď napr. útok na WTC 9/2001).
Pripomínam, že objektívna správa je opakom správy subjektívnej, takže definícia oboch zasa až taká náročná nie je.
ibanasinec:
Skús chvíľu porozmýšľať aj nad tým, či by si ty na mieste Američanov lifroval na Ukrajinu muníciu zo zbrojáku umiestneného v blízkosti civilného medzinárodného letiska vo vlastnom vnútrozemí, alebo či by si radšej skôr využil niečo ako vojenskú leteckú základňu na Kube, alebo ešte lepšie, uzavrel dohodu trebárs s Kanadou a muníciu posielal cez ich základne. Len tak chvíľu pouvažuj, čím vlastne kŕmiš názorovo blízkych, čo všetko sú ochotní ti zožrať a prečo tomu tak je.
Samozrejme, že tieto ťahy som si všimol už dávnejšie. Úplne bizarný bol deň, v ktorom kvôli únosom ukrajinských detí vyhlásili na Putina medzinárodný zatykač. V to ráno začali pribúdať ako huby po daždi články pripomínajúce odvoz decák Američanmi z Vietnamu koncom 60tych rokov.
Teraz to vnímam už ako systém: vždy, keď dedic troch kopcov príde s niečím podobným, tak proste len čakám, čo to má v skutočnosti zakryť.
Uvádzanie ešte nie, ale prekrúcanie zmyslu a pridávanie obsahu už áno.
Odporúčame