Vojaci z krajín NATO, samozrejme, na Ukrajine už od samého začiatku sú. Rovnako, ako dobrovoľníci z Ruska pomáhali milíciám DNR a LNR, tak dobrovoľníci z Poľska, pobaltských krajín i z ostatných štátov, ktorí majú dobrodružnú povahu a chcú si zarobiť, odchádzali a aj odchádzajú na Ukrajinu, bojovať proti ruskej armáde. Mnohí z nich, si zarobené peniaze neužili lebo reálna vojna, je niečo iné, ako počítačová hra. Okrem toho, v tých základniach CIA, o ktorých píše Washington Post , nie sú dobrovoľníci, ale sú tam americkí profesionáli a nie sú tam na dovolenke.


