Štát po prvýkrát povedie úradnícka vláda. Heger odovzdá 15 odborníkom moc aj chaos
Úradnickou, by sa tá vláda dala nazývať vtedy, keby ju tvorili úradníci, teda ľudia, ktorí v žiadnom prípade neboli v spojení s politikou a s politikmi. Taktiež sa mi nezdá normálne, aby bol z kreovanmie tej vlády, úplne vyradený parlament. Možno si to niekto nevšimol, ale sme parlamentná demokracia. Pani Čaputová, zrejme očarená pompéznou korunováciou, na ktorej netuším že prečo v tomto zložitom období bola , pozabudla na to, že je prezidentkou, ale nie stredovekou absolútnou panovníčkou. Pani Čaputová pochádza z jednej z neparlamentných strán a je pochopiteľné, ža navrhne do ministerských kresiel, ľudí podobného politického zafarbenia, ako je ona. Je veľmi pravdepodobné, že ak jej vláda predstúpi so svojím vládnym programom pred parlament, tak ten nemusí tomu jej výberu, vyjadriť dôveru a rozvrat štátu, bude nerušene pokračovať. Ak by to Čaputová myslela so Slovenskom vážne , tak by sme už dávno mali po predčasných voľbách a mali by sme normálnu vládu vzišlú z tých volieb.