schválne, posúď ... kuchyňa a jedáleň bola v rozsiahlom objekte tvaru L ... neviem, či vieš, ako to vo vojenskej kuchyni vypadá, tak ti to priblížim - v kuchyni varili kuchári a pomocné práce (umývanie riadu, čistenie podláh, stolov v jedálni, vynášanie odpadkov) robili smenári (vojaci záklaďáci, ktorí mali službu v kuchyni) ... no a ja ako dozorný v kuchyni som za nich zodpovedal ... na poučení ma upozorňoval proviantný náčelník - na všetko kašli a buď stále pri kuchároch, aby nekradli suroviny ... no tak som sledoval, aby kuchári všetko čo nafasujú, dali do hrnca ... a keď prišiel do kuchyne na kontrolu "deveťák", tak videl, že na druhom konci v jedálni smenári posedávajú a nerobia, tak ma "pochválil", že v jedálni je bordel, mám ich dať do laty ... keď som mu oponoval, že musím dávať pozor, aby kuchári nekradli, tak mi povedal, že musím stíhať všetko - vojenská logika .. no proste som mal byť na dvoch miestach súčasne, bohužiaľ som to nedokázal ani na rozkaz :-)))

