tak on si odmakal, keď bol mladý a potom si mohol dovoliť flákať sa ... som rád, že si to napísal, lebo presne toto ja kritizujem :-)
zase trepeš, v živote si nemôžeš vždy vyberať, keby som si mohol vybrať, tak by som na vojnu nikdy nešiel ... to, čo som si mohol vybrať, som si vybral dobre a netrpím ... ja som ani tú vojnu nebral ako nejaké utrpenie, bral som ju len ako zabitý čas
s tým príplatkom si to asi prehnal ... u nás nič také nebolo ... vraj 800 za velenie ... ak je to pravda, budem si to pýtať od armády spätne preplatiť aj a patričnými úrokmi ... ja som bral 190 Kčs ako čatár, vojaci brali 90 Kčs ... ako podporučík som dva mesiace dostal 450 Kčs

