a nebol rozdiel medzi PŠ a vojenskou strednou školou?
nie som Sandokan ... ale ak by si prišiel na to, ako byť súčasne na dvoch miestach, daj mi vedieť .... ale to, že sa opiješ a vidíš niekoho dvojmo, nefunguje, tí dvaja nemôžu ísť na rôzne miesta :-)
odkiaľ si nabral, že nemal vykonávať výcvik osobne? ... jeho kolega mi povedal, že minimálne mal učiť odborné predmety
a ešte mi povedal o svojich kolegoch ... tento stavia dom, po večeroch maká na stavbe, potom v zamknutej kancelárii dospáva ... tento študuje diaľkovo na vysokej škole (civilnej) a chystá sa po doštudovaní odísť z armády .. tento sedí celé dni u veliteľa roty a bavia sa o poľovnictve, obaja boli vášniví poľovníci, z každých ostrých strelieb si brali domov náboje do guľometov, ktoré sa hodili aj do guľovníc
tvrdíš niečo, čo nie je pravda, že si ty mal iné povinnosti, neznamená, že mali všetci VČ také ... a zrejme si robil tú funkciu v inej dobe
stále tam pletieš, že mal viac vecí na starosti a neberieš do úvahy, že mal v povinnostiach osobne učiť ... proste to nechceš zobrať do úvahy, tak tu splietaš teórie
s tou vychcanosťou súhlasím
aj s tým "delegovaním" svojich povinností na mňa .... na vojne sme tomu hovorili zákon padajúceho h0wn@
mal aj iné povinnosti, zašiť sa tak, aby ho nikto nevymákol a bez úhony prežiť do fajrontu :-)
vygrckal si sa tu, viac argumentov nemáš ... tak sa len usmievaj bez príčiny, pred chvíľou o tebe manowar písal :-)
a teš sa z výsluhového dôchodku :-)
dokonca sú lepší aj ako tí, čo obhajujú flákačov o ktorých to tvrdili aj ich kolegovia
čo keby si miesto týchto hlúposti a pokusov uraziť ma, čo sa ti nemôže podariť, vysvetlil, ako som mal byť pri kuchároch a kontrolovať ich, či nekradnú a zároveň o 30 metrov ďalej v inej časti budovy kontrolovať smenárov ... :-)
toto som sa spýtal aj veliteľa útvaru, keď si nás pozval pred odchodom do civilu do kancelárie ... boli tam aj velitelia rôt, zástupca veliteľa útvaru, náčelník štábu ... len sa usmial a povedal, že dôležitejšie bolo sledovať, či kuchári nekradnú ... :-)
lepší ľudia, čo sa bezdôvodne usmievajú, ak sú užitoční, ako flákač, čo sa vyhýba za každú cenu robote
zase prekrúcaš ... nikde si nenapísal, že sa dedina pozerá na neho ako na blázna, napísal si, že sa stále usmieva, ale nakosí, nanosí, podojí
niekoľkokrát som napísal, že velitelia čiat mali učiť, to mi potvrdil ten veliteľ čaty, ktorý učil na striedačku so svojim zástupcov .... bol jeden z piatich ... na rote ... a na iných rotách to bolo podobné .... aj tí, čo učili, mali okrem toho ďalšie povinnosti , na tie mali čas v čase, kedy sme učili my ...
obhajuješ neobhájiteľné ... :-)
správne má byť ... ja na toho fógla nemám nervy ... a to je najmenšia hlúposť, čo si napísal, ostatok je kapitálna blbosť :-)
zo mňa nikto nerobil opičku na gumičke, opička na gumičke je, keď sa ty opiješ .... gumený si dosť a alkohol dodá opicu :-)
potvrdil si mi, že vygumované zelené mozgy sa snažili riešiť svoje ego tým, že urážali a ponižovali iných .... ja som si z toho kriku nič nerobil, myslel som si svoje :-)
provianťák mi povedal, že musím sledovať kuchárov, aby nekradli suroviny, lebo aj zisti, že kuchári kradnú, tak aj mňa potrestá, tak som ich sledoval ... a keďže sa suroviny pridávajú postupne do kotla, nie naraz, tak to trvá nejakú dobu ... a túto dobu som nemohol kontrolovať smenárov o 30 metrov ďalej v inej časti budovy
zase si mimo ... ja som ich nehodnotil podľa úsmevu ... ani dedinu by som nezhodnotil podľa toho, že sa niekto usmieva, ale či robí to, čo má robiť ... si schopný to pochopiť? :-)
ja by som to tak nezhodnotil
ale keby nenakosil, nenanosil, nepodojil a koza by mu zdochla, potom by som to tvrdil ... :-)
útvar ti nedám, ešte ma niekto zažaluje za prezradenie vojenského tajomstva :-)
na strednej škole ste neboli plnoletí (minimálne v prvých dvoch ročníkoch), my sme na strednej škole mali na internáte tiež vychovávateľov non-stop, na vysokej boli len vrátnici
bol tam DVT, na rotách dozorný roty, zástupcovia veliteľa čaty (absíci), velitelia družstiev, tí sa starali o chod v kasíne po pracovnej dobe
ja som bol na ZVS a tá paródia na armádu mi ešte dnes vyvoláva úsmev na perách :-)
ja som dal tejto armáde prívlastok samozničiteľná :-)
flákač bol podľa mňa ten, kto nerobil to, čo mal robiť .... viem, čo mali robiť a viem, že to nerobili ...
nikde som nenapísal, že všetci lampasáci v ČSĽA chodili o pol štvrtej domov ... ale viem, že flákači boli aj v bojových útvaroch
zase si napísal hlúposť ... keď budem mať v tej firme nejaký vplyv a budem vidieť, že sa niekto fláka a iný robí jeho robotu, tak toho flákača vyhodím a na jeho miesto dám toho, čo robí
atrapa vojaka a karikatúra človeka, tak ťa doma volajú ... to si vybav v rodine :-)
samozrejme, že som veci nezvládal, nenaučil som sa rozdvojiť ... ak si bol niekedy na vojne, tak vieš, že kuchári vždy kradli materiál na bufety mazákom a vojaci prestali pracovať, keď nad nimi človek nestál ... ale jasné, mohol som ich dať do hlásenia a potom čakať, či náhodou nespadnem zo schodov a pod. ... takto boli zdrbaní aj iní chalani, ktorí mali dozorného v kuchyni, neviem prečo, ale deveťáci si tam chodili pravidelne uľaviť ... a bývalo to pravidelne medzi raňajkami a obedom, zle sa vyspali, deveťák mal spánok len od polnoci do rána
ale čo mi nemá hrať do môjho hodnotenia ... to chceš povedať, že naše kasárne boli len časť útvaru, kde boli flákači a v ďalších častiach boli pracovití? ... blbý argument
slúžil som v ČSĽA :-)
Odporúčame