je to správne, združenie nemá zisky, zisky majú ľudia, ktoré ovládajú združenie :-)
je to správne, združenie nemá zisky, zisky majú ľudia, ktoré ovládajú združenie :-)
nejako sa ti ten kruh porušil v roku 2004 :-)
mladí dobre chápu, že ako národ môžeme žiť aj vo väčšom celku ako len vo vlastnom štáte ... mladí cestujú voľne v rámci EÚ, pracujú v EÚ, študujú v zahraničí, nepotrebujú sa držať hraníc ... ak neberiem do úvahy snahu Masarika vytvoriť nejaký Československý národ, tak potom už nikto neupieral Slovákom právo cítiť sa ako národ, kto tvrdí opak, klame. Záleží na každom, kým sa cíti byť. Môže žiť trvalo v zahraničí a bude sa hlásiť k slovenskému národu, môže žiť na Slovensku a hlásiť sa k inému národu.
Realitu nikto nepopiera, tu sa len hodnotí istá udalosť v histórii
keď si rovnaký Slovák, tak vlastne potvrdzuješ, že spoločný štát nemal na teba žiadny vplyv :-)
niečo to mení na fakte, že v prieskumoch bolo viac ako 80 % ľudí proti rozdeleniu republiky?
....a ak tvoj podnik staval byty, tak by som to radšej tajil ... ja som na jeseň 89, pár dní pred revolúciou preberal byt, zavrel by som tých, čo to stavali ... za kvalitu
... a odvtedy, keď ti niekto inému prekazí špinavý kšeft, tak sa tomu hovorí, že ho poriadne "nasrere"
Tri milióny sú málo, keď to porovnám s odstupným nejakej poštárky.
Ale lepšie niečo ako nič.
Verím v Boha! Preto Boh existuje ... je to také pohodlné :-)
V tomto sú si socializmus a náboženstvo veľmi blízke. Majú svojich bohov - vodcov, ktorí riadia náš život a my sa nemusíme o nič starať.
je to ako v rodine ... buď sa manželia vedia dohodnúť alebo sa rozvedú
ty si kde žil? .. v Hornej Volte? :-D
možno si myslel 80 % vo vašej osade chcelo rozdelenie, ale v rámci ČSFR boli tie percentá opačne :-)
viac ako SOZA sa mi nepáčia naši novinári ... dostane sa k ním nejaká informácia a hneď to zverejnia, aby boli prví .... miesto toho, aby si zistili podrobnosti k prípadu, naštudovali k tomu legislatívu a priniesli článok, v ktorom by boli vyčerpávajúce informácie
o môj intelekt sa ty neobávaj, živí ma slušne a na slovenské pomery nadpriemerne ... ja nie som proti tým hliadkam, ja len poukazujem, že pri normálnych ľuďoch to nie je potrebné .... normálne je nekradnúť železo, normálne je, že deti chodia do školy aj bez dohliadania ...
ale toto platí aj na bielych, nie len na rómov, keby sa všetci správali podľa zákonov, neboli by potrební policajti ... u rómov je to vypuklejšie, preto sú tie hliadky potrebné
no a že sú slabo platení, to už vyplýva z ekonomickej situácie ... ja som tiež slabo platený v porovnaní s človekom na rovnakej pozícii v zahraničnej firme ... a takých nás je na Slovensku 99 %
Maďari s tým boli spokojní ...
Zástancovia rozdelenia vyťahujú jediný argument - kto na koho doplácal ... a pritom nie je nič jednoduchšie, ako to vyčísliť .... každý podnik má svoje účtovníctvo, dokážeme vyčísliť ekonomiku republiky, vieme, kam by išli investície štátu a bolo by jasné, kto na koho dopláca
Že zahraničný obchod riadili Česi? Tieto podniky by aj tak padli po revolúcii, firmy by už samé mohli obchodovať so zahraničnými firmami, už by nebolo potrebné, aby zahraničný obchod išiel cez nejaký medzičlánok .. tak sa to aj deje.
A je po problémoch.
Ako sa hovorí, ak sa objaví problém, vyriešte ho a on sa stratí.
Ale hlupák nerieši problém, on rozdelí republiku. Vrazí do toho miliardy korún a teší sa, že má samostatný štát. No a po pár rokoch vstúpi do EÚ a vzdá sa časti svojej suverenity, lebo pochopí, že samostatne by neprežil. Trochu vysoký účet za omyl.
nič si nepochopil a asi ani nepochopíš ... ja som nenapísal, že by Československo ekonomicky ohrozovala väčšie štáty ... ale je isté, že jeden väčší štát je ekonomicky silnejší, je v inej pozícii pri rokovaní, je to väčší trh a to ovplyvňuje všetky oblasti života
napríklad mobilní operátori ... na Slovensku boli dlhý čas dvaja, zaplatili licenciu, vybudovali sieť, chceli rýchly návrat investícii, tak sme mali dlho najvyššie ceny v regióne ... v jednom väčšom štáte by ich bolo viac, väčšia konkurencia ... závideli sme pred pár rokmi Čechom a Maďarom, aké majú nízke ceny
a podobné to bolo kamkoľvek sa pozrieš
nemám žiadnu slepotu :-)
proti rozdeleniu boli všetky strany okrem SNS, tak vysvetli, prečo spomínaš modrú farbu? ... dobre si pamätám, ako Mečiar vyhlásil - do federácie ich (Čechov) dokopeme .... proti bola aj SDĽ, ktorej členom bol tvoj milovaní vodca ... podľa teba aj títo všetci trpeli modrou slepotou :-D
ja som nikde ovce nespomenul, prečo si o nich písal? .... zrejme ich máš denne na očiach .... ale ja nemám nič proti chovateľom oviec, je to veľmi potrebná a ťažká práca, bol by som rád, keby ich bolo na Slovensku čo najviac a aby sa im darilo ... nechápem, prečo o nich píšeš s dešpektom :-p
ale hejslováci sú nadšení ... že nás to stálo a stále stojí kopec peňazí, to pri pive nevedia pochopiť :-)
Odporúčame