súhlasím .. ako súdruh som bol vždy nevyzretý :-)
súhlasím .. ako súdruh som bol vždy nevyzretý :-)
neplač a skoč si kúpiť do Rakúska poriadne mäso ... ja si dochovám u príbuzných na dedine .. a obaja budeme mať kvalitné mäso :-)
článok nebol ani tak o kvalite ako o kvantite
odľahlo ti? .... aj plusky ti dali .. pochváľ sa doma :-)
tak to sa ti dobre pracuje ... jednu kravu rozrobíš a máš fajront :-)
neklam ... čo by si rozrábal .. veď Karol napísal, že u nás sa dobytok nechová ...
alebo robíš v Rakúsku? :-)
toto bola najrozumnejši odpoveď, akú si mohol napísať :-D
tak to som nevedel, vtedy som poznal slovo košér, ale nepoznal som jeho pravý význam :-)
ja som sa k žiadnym kvalitným produktom nedopracoval ... uznávam, že pár jedincov jazdilo na mercedese, ale väčšina na škodovkách .... rovnako to bolo vo všetkom :-)
tí, čo mali mercedes, boli maximálne spokojní ... väčšina na škodovke tiež .... ale dnes sú nespokojní všetcí škodovkári, chceli by mať tiež mercedes :-)
zatiaľ sú tu len príspevky ohľadom mäsa, ale v názve blogu sú spomenutí morálni úchyláci ... tým autor myslel seba, lebo obhajovať komunistov, to je naozaj morálna úchylka :-)
ja som chodil pod manderlák, tam bolo výborné mäsiarstvo ...
väčšina dedinčanov robila na družstve? .... čo si ešte nevymyslíš? ... a v lese :-)
ešte dodaj, že si z hliny urobili na hrnčiarskom hruhu vyrobili hrnce, vypestovali ľan, utkali si látky a ušili šaty ... no a tie hrnce, čo mali naviac, vymenili za drevo a za krmivo :-)
to mi stačí .... ja som v BA študoval na výške, viem porovnať zásobovanie ... strednú školu som vyštudoval v BB, ďalšie krajské mesto ... ak by som bral do úvahy úroveň zásobovania z týchto miest, tiež by som chválil socializmus ... :-)
kua ... už som si myslel, že sme žili v rôznych štátoch .. až som sa dočítal k miestu, kde je uvedené "tu v Košiciach" ... :-))))))
žiadna lenivosť obchodníkov nebola .... proste toho mäsa (telacina, jahňacina, divina) bol nedostatok, v krajských mestách bolo, inde sa neušlo ... zato, že u vás bolo, tak to neznamená, že bolo na celom Slovensku ...
hodí sa na teba príslovie - sýty hladnému neverí ... alebo "nevarí" :-)
ono súdruhovia dosť kalkulovali s tým, že na dedine si ľudia dochovajú sliepky, husy, kačice, prasiatko
nesmej sa .... na Slovensku je všetko možné .... radšej si priprav kufre,aby si mohol rýchlo emigrovať, ak by sa maria stala ministerkou :-)))
aj u nás sa hovorí, že poľské mäso je nekvalitné a ľudia tam chodia kupovať ...
tiež máš možnosť vyrábať kvalitné mäso, dokázať, že je kvalitnejšie ako od konkurencie a budeš bohatý
vikuska, zle vidíš, navštív očného lekára :-)
presne takú istú skúsenosť som mal aj ja .... tiež som býval na dedine, priamo oproti domu som mal cez cestu obchod s mäsom ... mäso vozili v stredu doobeda a niektorí ľudia tam čakali už ráno o piatej ...
Odporúčame