psychické problémy má Fico, ktorý zaboha nevie, či má podporiť euroval alebo nie :-)
psychické problémy má Fico, ktorý zaboha nevie, či má podporiť euroval alebo nie :-)
z tohto pohľadu áno ... ale keď ja viem vyrobiť niečo iné, čo predám, tak si kúpim potraviny .... odpadla tu tá nutnosť byť sebestačný, ktorá bola predtým
skús sa zamyslieť .... potrebujeme byť sebestační vo výrobe potravín? ... môže sa stať, že ich nebudeme mať od koho kúpiť? ... veď ti to tu lado vysvetloval, že sa socíku to bolo potrebné, lebo v prípade konfliktu by nám ich západ nepredal
a okrem toho situácia sa mení .... slabé družstvá skrachovali, lebo neboli konkurencieschopné .... a vznikajú nové farmy s moderným vybavením ... mnohé družstvá postavili po svojom vzniku kravíny a tie s väčšou alebo menšou údržbou používali stále ... chátrajúce budovy, občas obielené vápnom .... okná vytlčené ... tie, ktoré neboli vytlčené, tak boli zamazané od vápna ... presne to, čo bolo v českom filme Slunce, seno, jahody ...
vypestovali sa na kúsku pôdy pohnojenej maštaľným hnojom ... prípadne ich doniesol niekto z vlastnej záhrady ... do laboratórií sa neposielali tony zeleniny ... len pár kúskov :-)
nepracoval som v poľnohospodárstve, ale mal som kamarátov,ktorít am pracovali
ak si si nevšimla, tak toto je debata k blogu, ktorý oslavuje socializmus len preto, že vtedy sa vyprodukovalo viac mäsa ako teraz
nelojálnosti ... istý známy nebol lojálny k strane, ktorá dosadila riaditeľa do istého štátneho podniku .. a napriek tomu, že patril k najlepším pracovníkom, tak bol prepustený pre nadbytočnosť
tak mária43 je neprekonateľná .... niekedy sa obávam, že sa poháda sama so sebou ... a možno sa aj sama seba fyzicky napadne .... dúfam, že to prežije, jej príspevky by mi veľmi chýbali ... rád riešim hlavolamy :-D
ty používaj hlavu ... to, čo si napísal, nepopiera to, čo on napísal
toto nevedia niektorí stále pochopiť
pokladajú za normálne správanie - nakradnem si a potom už budem slušný občan
tiež mi to nejde do hlavy
lebo ináč mal rusov rád ... bežní ľudia sú veľmi milí, pohostinní ... dali by aj posledné
a ruské ľudové piesne, to je nádhera .. učili sme sa ich na hudobnej výchove vždy počas mesiaca českoslovenko-sovietskeho priateľstva :-)
spýtaj sa dedka, ten si to bude ešte pamätať :-)
tak tak ... chýbajú nám tu politickí giganti typu Biľag, Jakeš a pod :-))))))))
a tým komunizmom sa nestrápňuj, jednotlivé etapy boli pomenované podľa vládnucej triedy ... feudalizmus podľa feudálov, kapitalizmus podľa kapitalistov... no a komunizmus podľa komunistov ... tak to brali všade vo svete ... to len u nás kolovala historka o komunizme ako najvyššom štádiu socializmu .... tiež ma to v škole učili, neveril som tomu ani aj ani ten, kto to učil, že je to reálne ... :-)
zase si mimo ... nie som cigaretka ... ale ak ti to pomôže, pokojne mi nadávaj.... hlavne aby sa ti uľavilo :-D
pokojne si uľav ... nie je to prvýkrát, čo píšeš od veci, keď nemáš argumenty ... alebo si myslíš, že som nemal pravdu s tým vznikom KSČ? :-)
Namnožili sa nám tu ako partizáni po r.1945 ... skús si viackrát prečítať tú vetu .... možno zistíš, čo tým chcel autor povedať :-)
neviem ako v Budejoviciach, ale Praha bola zásobená dobre ... pamätám si, ako ku koncu 70-tych rokov nebolo dostať u nás kakao a brat bol práve na vojne v Prahe ... posielal balíky s kakaom ... a kopec iných vecí, o ktorých sme my len snívali
ešte jedna perlička .... ja som známym kupoval v Blave vegetu, keď som tam študoval .... za Domom ROH bola juhoslovanská predajňa, kde vždy mali tradičnú vegetu v modrom obale s kuchárom .... :-)
to ma netrápi ... len je mi divné, že ma niečo naučia a keď s nimi súhlasím, tak mi nadávajú .... čo sa hanbia za to?
kedysi sa hovoril vtip ...
Aký je rozdiel medzi Trabantom a komunistom?
Žiadny. Rodina sa za to na jednej strane hanbí, na druhej strane je rada, že to má
mám vypnuté reproduktory, nevšimol som si, že si zagágal :-)
čo som prekrútil? :-)
prečo mám tu mínusky? ... veď mňa tak komunisti učili v škole, že KSČ vznikla odštiepením ľavicové krídla z Československej sociálnej demokracie
súdruhovia, vybavte si to medzi sebou, dohodnite sa a oznámte mi výsledok ... :-D
súhlas ... tí politici sú takí preto, že im to ľudia tolerujú
Odporúčame