opisujem realitu ...
keby si čítal nižšie, tak by si vedel, že sme sa zhodli, že krajské mestá boli dobre zásobené ... študoval som v BB aj v BA, môžem porovnávať
sú stále pri moci ... len zmenili trička
ak mi niekto dlhuje, sú to moje aktíva, ale nemôžem nimi platiť tretej strane ... v tom bol problém
ale iste .... ani samotná myšlienky socializmu nebola zlá ... len z nej komunisti, ako z každej dobrej myšlienky, urobili frašku
prekrúcaš ... mäsa bolo dosť na to, aby sme nehladovali ... ale málo na to, aby si ak už nie všetci, tak aspoň väčšina mohla vybrať to, čo chceli ... a to bolo na 80-roky trochu málo .. proste často sa stalo, že si prišiel do mäsiarstva a mal si na výber - zoberieš nejakú flaksňu, čo im tam visela, alebo nekúpiš nič
a ďalšia vec - autor vyberie jednu vec, na ktorej demonštruje, aký bol socializmus výborný
ja som písal, že nám dlhovali
náš priemysel bol náročný na suroviny, ktoré sme museli dovážať, to stálo veľa devíz ... veľa devíz sme strácali pri pomoci rozvojovým krajinám, ktoré sme chceli dostať do socialistického tábora ... mnohé krajiny nám boli dlžné za zbrane, ktoré sme im dodali ... málo našich výrobkov bolo konkurencieschopných na západe, takže dolárov bolo málo a rozvojové krajiny platili tovarom
ale to bolo aj v kapitalistických krajinách ... že sa to pohlo zlým smerom, to je druhá vec ... a keď sme pri tých socialistických prísnych normách, tak tie sa obchádzali, kde sa len dalo .... umelé hnojivá zvyšovali produkciu, zelenina plná dusičnanov ... do laboratórií sa poslal nezávadná vzorka, kontrolóri boli podplatení ...
tebe sa do školy nechcelo, aj keď si mal čo do huby .... a aj keď si tam bol, bol to zabitý čas, nič sa na teba nenalepilo ... ak nepočítam muchy :-)
no jasné .. a nám na dedine sa zase neujde :-D
si smiešny ... tešil si sa, že padne vláda a zase ti to nevýjde .... tak aspoň trepeš po svojom vzore, ako Sulík kašle na voličov :-)
smejem sa, ako po každom vyhlásení niekoho z koalície Fico rýchlo usloriada tlačovku a hneď sa k tomu vyjadruje ... nervózny je ako pes ... dobrá komédia :-)))))
zase nevidíš, kto začal vŕtať prvý? .... pán "objektívny" ... tvoji kamoši môžu všetko, len vás na vás sa človek nemôže ani škaredo pozrieť ... buď začni napomínať všetkých, alebo sa daj vypchať, si na smiech :-)))
najmi si SBS-ku pri prevoze, aby ti po ceste nezmizli .... :-)
skús z toho spevu urobiť CD :-)
ak si si nevšimol, tak neplačem, ako mi bolo dobré za komančov, ani ako mi je teraz zle, ale riešim veci tak, aby som bol spokojný ... to ty a tebe podobní nariekate, že za vás nitko nič nevyrieši, že sa nemá o vás kto postarať ... popros vlčiaka, možno ti nechá trochu granulí :-D
ja som na vedľajšej koľaji? ... to ty nevieš čítať, alebo nerozumieš čítanému textu ... napísal som, že BA bola dobre zásobená, BB tiež ... a keby som mal posudzovať socializmus podľa týchto miest, tak by som ho chválil .. lenže čím menšie mestá, tým to bolo horšie a na dedinách musel byť človek rýchly, aby sa dostal k poriadnému tovaru .... alebo musel mať dobrých známych
o kvalite nepíšem, bavime sa o množstve .... o tom bol blog
:-)
prečítaj si všetky svoje príspevky a zamysli sa, aké je tvoje videnie sveta ... pobavil si ma .... vyčítaš iným, čo som robíš ... :-)
nejedz toľko paradajkovej polievky .... :-D
Odporúčame