no, po tom, čo rusi robia posledných 20 rokov môžeme kľudne vyhlásiť, že - nie je.
no, po tom, čo rusi robia posledných 20 rokov môžeme kľudne vyhlásiť, že - nie je.
v rusku by mali konečne otvoriť závod na chladničky ...
Neexistujú hodnoverné dôkazy, že by zariadenia navštívené Trumpovým vyslancom Keithom Kelloggom boli následne zasiahnuté ruskými dronmi v dôsledku jeho návštevy či zverejnenia propagandistických videí. V prípade výrobných miest dronov na Ukrajine a raketových tovární nebolo potvrdené, že by západná návšteva či mediálna prezentácia tieto objekty priamo „prezradila“ ruskej armáde v posledných mesiacoch. Tvrdenie je preto v tejto forme nepodložené a zavádzajúce.
Použité fakty a informácie vychádzajú z aktuálne dostupných oficiálnych správ, mediálneho pokrytia a analytických rozborov z júla 2025.
Europoslanci z Progresívneho Slovenska (Hojsík, Wiezik) pokračujú vo verejnej podpore sankcií v súlade s väčšinovou líniou EÚ – „vera v porazenie Ruska“ sankciami je skôr politickou rétorikou na podporu tlaku a oslabovania vojenskej ekonomiky Ruska, nie tvrdením o okamžitej účinnosti.
Nie je pravda, že by sa ďalšie demokratické krajiny (napr. USA, Kanada, Japonsko, UK) už nepripájali k protiruským sankciám. Sankcie voči Rusku sú naďalej koordinované a rozširované západným spoločenstvom, aj keď sa stretávajú s rastúcou mierou obchádzania v krajinách mimo euroatlantického priestoru.
Toto tvrdenie je teda lož.
Nie je pravda, že sa k sankciám voči Rusku nepripájajú už žiadne štáty mimo EÚ.
EÚ od začiatku vojny proti Ukrajine zaviedla 18 balíkov sankcií a naďalej ich rozširuje.
Pri každom väčšom balíku sankcií sa koordinuje postup s USA, Veľkou Britániou, Kanadou, Austráliou a Japonskom, ktoré zavádzajú paralelné alebo vlastné opatrenia.
Sankcie podľa oficiálnych stanovísk EÚ majú dlhodobý efekt, EÚ a spojenci ich považujú za kľúčový nástroj ekonomického nátlaku, nie za záruku okamžitej vojenskej porážky Ruska.
Výrok je nepresný a značne zjednodušený – Ukrajina síce dostáva vojenskú pomoc a zbrane nepretržite od februára 2022, celý čas však čelí vážnym problémom s nedostatkom munície, techniky aj personálu. Nepotvrdzuje sa, že by bola „vyzbrojená až po uši“ po celé tri roky vojny.
Pri nemeckej operácii Barbarossa počas 2. svetovej vojny Moskva nikdy reálne nezhorela (aj keď mala byť cieľom útoku), naopak, ruská armáda sa úspešne bránila a nemecká ofenzíva bola zastavená pred Moskvou. Zhodenie nepriateľa späť a následný postup smerom na západ nebol reakciou na požiar, ale na odrazenie agresora a zmenu vojenského šťastia.
V roku 1571 vyhorela Moskva po útoku krymských Tatárov, následkom čoho Rusi čelili vojnovej pohrome a rozsiahlym stratám. Žiadny ruský útok na západ ale nenasledoval.
V septembri 1812, po vstupe francúzskych vojsk Napoleona do Moskvy, vypukol v meste rozsiahly požiar. Väčšina ruských civilistov aj vojakov už Moskvu opustila; požiar vznikol pravdepodobne na príkaz ruského velenia v rámci „spálenej zeme“.
Následky: Ruská armáda v tom čase ustupovala, nedošlo k „nasrdeniu“ a útoku na západ, ale naopak – Napoleon bol bez zásob a musel z Moskvy ustúpiť.
no, veď podľa vás už tam dávno sú, či .. ? :D :D
treba to najmä rusom vysvetliť.
veľmi pochybujem. O tom, že dokážeš odhaliť to, čo nazývaš "mentálna mizéria". A osobné útoky a urážky sú veľmi typické ruským trolom.
Existujú správy o intenzívnych ruských útokoch rôznych foriem v oblasti Pokrovska vrátane použití malých útočných skupín, motocyklových prienikov a sabotážnych tímov, no doterajšie potvrdenia hovoria skôr o neúspešných pokusoch o infiltráciu, ktoré ukrajinská obrana odhalila a neutralizovala.
Nie sú dostupné konkrétne dôkazy, že by DRG ruských ozbrojených síl operovali práve na južných predmestiach Pokrovska s úspechom, ktorý by viedol k výrazným stratám (zlikvidovaní či zranení vo väčšom rozsahu) pre ukrajinské jednotky.
ja nie som člen PS, a dokonca ani ich fanúšik, ale kľudne napíšem to isté. Musíš si nájsť viac nepriateľov.
áno, vyhrávajú ich zbrane, len to by náš vrchný súdruh musel toto jednoduché pochopiť.
nič z toho nemuselo byť, keby ten rus už konečne odišiel.
ten idiotizmus spustili rusi. a ako je vidno, nechcú v tom prestať.
skôr neschopného hoteliéra.
ty musíš byť veľmi nešťastný kriminálnik. pančucha na hlavu nestačí ? :D
Výrok, že princíp "primeranej obrany" (reasonable/self-defense) bol vymyslený pre farmársky zákon v Amerike, nie je pravdivý.
Princíp primeranej obrany (reasonable defense, self-defense) vznikol a rozvinul sa v rámci všeobecných právnych princípov trestného práva, najmä v anglosaskom právnom systéme (common law), a to už v 19. a na začiatku 20. storočia. Tento princíp umožňuje osobám brániť seba, iných alebo svoj majetok primeraným spôsobom proti nezákonnému útoku alebo hrozbe. Pravidlá primeranosti sú univerzálnou súčasťou doktríny sebaobrany v právnych systémoch celého sveta, vrátane USA a Európy.
čiže zatiaľ sa nič nezmenilo, píšeš samé lži.
Odporúčame