100 ročná sovietizácia v ZSSR vyvraždila všetky generácie vedcov, umelcov a intelektuálov, zostali len bezprízorní proletári a nenásytní oligarchovia. V bývalo ČSSR to bolo rovnaké v 1948 emigrovala celá generácia vzdelaných ľudí, po 1968 podobne a po 1989 keď sa dostal k moci autokrat a muž totalitnej mysle Mečúr a spoločníci začala emigracia mladých ľudí, ktorá pokračuje dodnes, lebo socialistickí a gardistickí proletári túžia po spoločenskej úcte a návrate moci "ľudu" t.j. takých ako je dnes FIco, Harabin, Kotleba, UHrík.....atd.

