Politici sú úplne mimo chápania matematiky, fyziky, chémie a technológií, ktoré na ne naväzujú. Najviac mi vadí eurokomisár Ševčovič, prečo sa s elektromobilitou nezačalo v lodnom priemysle, ktoré spaľujú na svoj pohyb to najhoršie mazut, tam sa mala technológia skúšať nie na miónoch malých aut ale na tisíckach lodných tankeroch. Po vyskúšaní mal nasledovať letecký priemysel, obrovské množstvá leteckého petroleja, potom kamionova doprava, úžitkové autá a nakoniec osobná doprava. Čo to rozpráva Ševčovič o podpore 50 milard € pre autopriemysel? Kto ide prerábať dialničné parkoviská v celej EU a vybudovať v ich blízkosti obrovské bezemisné zdroje elektriny? Na súčasných parkoviskách je max 20-30 elektrických stojanov. Alebo už máme v EU zavedenú výrobu modulárnych atómových reaktorov, aby to bolo zvládnuteľné? Alebo ideme budovať parplynové a dieslové elektrárne na každom dialničnom parkovisku? Tie technické nezmysly sú nepočúvateľné, nech rovno oznámia že financujú perpetum mobile.


