Kontrola nikdy nie je zadarmo, je neučinná, vyvoláva korupciu a úplatky a výsledok je katastrofálny. Aj za socializmu sa všetko kontrolovalo a ako to dopadlo? Kto nekradne okráda seba a svoju rodinu to je reálny výsledok kontrol.
Kontrola nikdy nie je zadarmo, je neučinná, vyvoláva korupciu a úplatky a výsledok je katastrofálny. Aj za socializmu sa všetko kontrolovalo a ako to dopadlo? Kto nekradne okráda seba a svoju rodinu to je reálny výsledok kontrol.
Určite sú dôchodcovia čo sa rozhodujú medzi množstvom vzájomne protichodných liekov a stravou. V zmysle hesla "dobré lieky, dajte mi", omladnem, opekniem, schudnem.....atd. Hlavný problém je že obývajú nehnuteľnosti pre celé rodiny, majú rôzny majetok lesy, lúky, polia za ktoré platia len dane. Keď dôchodca zomrie s tej údajnej psoty a biedy čo po ňom zostane sa rodiná rozvadí na dve-tri generácie. Takže nie krutosť, bezcitnosť a akýsi liberalizmus, ale odporná a hlúpa hra údajne chudobného a bezprízorneho. Odraté obnosené šaty ako propagácia biedy a večné sťažovanie a potom v správach ako podvodníci vylákajú z nešťastníka desaťtisíce eur.
Zásluhovosť je jediná vec, ktorá pomáha sociálnemu systému, ak sa zruší, zruší sa aj motivácia. Obdoba socializmu či si robil, alebo len chodil do zamestnania a motal sa po pracoviskách výplata rovnaká. Motivácia je najdôležitejšia, lebo tí čo do systému prispievajú najviac začnú vyhľadávať všetky možné aj nemožné spôsoby ako platiť čo nejmenej. dôchodok, aby bol vôbec udržateľný musí byť viac zdrojový. Štátny úradnik a politik by mal zabezpečovať len rovnaký minimálny dôchodok všetko ostatné by mali zabezpečovať firmy, a spoločnosti a samozrejme osobné sporenie, investovanie, dividenddy.....atd.
Pravdepodobne nemáte žiadnu skúsenosť so deno dennou a hlavne osobnou starostlivosťou o starého človeka. Problém skutočne nie je v tom, že by nemal peniaze na potraviny, ale to že úplne stratil chuť a necíti žiadny hlad a ani smäd a podľa toho sa chová. Ďalšia z veľa možností, že má vážny problém s vylučovaním stolice a moču a preto sa bráni strave a vode......atd. Smrť je to najprirodzenejšie rovnako ako narodenie a má svoje postup a fázy. To že politici nezmyselne vyhlasujú a bezohľadne klamu o akýchsi hladových dolinách neznamená, že to je realita. Väčšina dôchodcov má miernu a morbídnu obezitu z množstva stravy. Tvrdenie, že si nemôžu dovoliť zdravú stravu je ďalšia lož, lebo ju nechcú a tak sú zvyknutý požívať všetky druhy slanín, tukov, olejov a cukrov. Veď kto im bráni sa preorientovať na inú stravu, ak nie vlastné slobodné rozhodnutie.
Ak sa dožije bude, ale ak už teraz si uvedomuje vašu reálnu situáciu t.j. totálnu závislosť a manipulovateľnosť štátom. Politici si vás kupujú, tak má dostatok času nepoliehať sa, že aj on bude zdierať zamestnávateľov a ich zamestnancov v zmysle hesla o socialnom zmieri a medzigeneračnej solidarite medzi úplne cudzími ľudmi, tak sa na starobu pripraví inak ako ste sa pripravili t.j. oddali ste sa za nič osobne nezodpovednému politikovi a štátnemu úradnikovi.
Napísal muž bezodnej pýchy a povýšenectva hlboko presvedčený, že rovnostársto a totalita (pre vás poriadok) je jediná cesta k osobnému a spoločenskému úspechu.
Politici Smeru a SNS to je reč krčmy, bludy výmysly a nekonečná závisť. Vy to milujete počúvať. Kto koľko konkrétne komu zaplatil straty na ziskoch? Úplne rovnaký nenávistný blud ako údajne priemerné dôchodky pre celoživotných asociálov.
Dôchodkový vek nie je invalidita. Tak si nepleť pojmy a nevzhrážaj sa.
Keď si dvaja znížite plat tak to ublíži len vašej životnej úrovni, ale nie štátnej pokladnici. Top by museli spraviť úplne všetci.
Takže somariny dozolé? Ty sa pýtaš či rozmýšľam? Ty egoista nezodpovedný, ktorý berie zo štátnej pokladnice a keď je zle tak to tí druhí?
Vrátil si už za prekážku v práci pandémiu mzdu t.j.?
Vrátil si už pandemickú PN
Vrátil si už za doplatok na elektrinu a plyn?
Takže ty si vôbec nebrzdil a prímal požičané peniaze zo štátnej a teraz chceš brzdiť?
Dostal si pandemickú mzdu, pandemické ošetrovné, dorovnali za teba účet v domácnosti za plyn a lelektrinu. Tak nech každý volič tvojej vlády kleptomanov, psychopatov a gaunerov vráti to čo dostal za 3,5 roka a dlh bude o 1/2 meší. Je vás 1,2 milóna voličov súčasnej vlády.
Som zvedavý ako budeš tliestak po rozhodnutí ústavného súdu. Parlament nie je ako tvoja obľúbená krčma, kde zreveš na oponentna aby bol ticho a jednu mu vrazíš. Opozícia zastupuje 1,1 milóna voličov, koalícia 1,2 to len aby si si uvedomil že vás koaličníkov nie je výrazne viac.
Cirkus v podaní koalície skončil, ale následne bude ústavná sťažnosť, čo sa môže chvíľu naťahovať, ale raz príde rozhodnutie a potom takí ako ty začnú rozprávať, že to bolo dávno a koho to zaujíma. No zajímať to bude prokurátora a následne sudcu a znova začnú táraniny o politickom prenasledovaní kleptomana a vagabudna Fica. Robí si ich však úplne sám a dobrovolne.
To že si sa ty ukľudnil niekoho nezaujíma.
Zaujímaj sa o svoju vládu a tam žiadaj výmeny, lebo tí tvoji volení predstavitelia tam robia tak, ako keby tam mali byť naveky.
Bývalí opozičníci dnešní vládcovia hovorili, že rozdelenie v spoločnosti je neznesiteľné a že po voľbách príde k ukľudneniu spoločnosti. všetci či opozícia, alebo koalícia vidia a cítia, že k žiadnemu ukľudneniu nedošlo, len sa vymenili strany. Inak mám nezabudnuteľný zážitok z jedného prechodu pre chodcov, kde mi úplne neznáma žena zo skupinou vtedy protestujúcich, trieskala po karoserií auta a vrieskala, že mám konečne uvedomiť a ísť vrieskať s ňou. Pani sa už určite po voľbách upokolila a ešte som ju aj s ostatnými už na žiadnom prechode na ceste nevidel, ale určite by som jej to rád predviedol a možno by si uvedomila, že vítaz volieb nemôže všetko a tiež by sa mal uvedomiť.
Takí ako ty čo nikdy nerozmýšľali radia rozmýšľať, ale rozmýšľať neznamená donekonečna opakovať myšlienky marxizmu-leninizmu.
Fico rozpráva ako jeho voliči z krčmy a koná ako krčma, takže študenti neboli v kóme, ale študovali, zobudila ich až krčma Fica a jeho voličov.
Vláda proletárskych socialistov t.j. lúzy, dezolé, vagabudov, vždy aktivizuje študentov a intelektuálov. Tak to je od historickej rimskej ríše.
Hlavne, že ty vieš prečo si vrieskal na Ficových protestoch.
Odporúčame