Potom sú aj vianočné, 13. a 14. dôchodky diskriminačné podľa tvojho chápania spravodlivosti nespravodlivosti.
Potom sú aj vianočné, 13. a 14. dôchodky diskriminačné podľa tvojho chápania spravodlivosti nespravodlivosti.
Takže podľa tvojho uvažovania, preto že mám obe nohy som diskriminovaný, lebo s jednou nohou by som mal nárok na plný invalidný dôchodok. Novelou zákona sa do parametrov na výpočet dôchodku zaradil ďalší parameter na výpočet, počet detí platiacich do sociálnej poisťovne, ak ho splníš pripočítajú ti 1,5% výšku určujú ich odvedená výška odvodov. Abslutná spravodlivosť nejestvuje, niekto poberá dôchodok 1 mesiac a zomrie, to je tiež nespravodlivosť podľa teba, ale nemajú ho komu vyplácať, rovnako aj nový parameter je podmienený.
Ty myslíš za neho? Do žiadnych tabuliek sa nik neuchádza. Rodičovský bonus je nový parameter na výpočet dôchodku a platí na území SR a v slovenskej soc. poisťovni. Nemá vplyv na výšku odvodov dieťaťa. Nikoho nediskriminuje. 13.14 dôchodok je tiež dikriminačný?
Je to nový parameter k výpočtu dôchodku. t.j. výška odvodov, odpravovaná doba, vek a nový počet platiacich detí do soc. poisťovne.
Odpovedal som na otázku, diskutujúceho "Sapart", že je to diskriminácia.
Je to nový doplnkový parameter na výpočet dôchodcu. Odvody tvojich detí sa počítajú z príjmu t.j. čím má dieťa väčšie prijmy tým má väčšie odvody. NOvý parameter 1,5% rodičovský bonus s tým nesúvisí.
Deťom sa výška odvodov určuje podľa výšky zárobku. 1,5 percentný odvod je len údaj na výpočet dôchodku ich rodičov. Postihnutý, alebo invalid neodvádzajú nič, ale dôchodok dostávajú a určuje sa podľa nejakého zákonom určeného kritéria. Keď poisťovňa vyplatí 13 dôchodok všetkým, tak preto lebo na to má zdroje, ak vyplatí rodičom platiacich detí naviac 1,5% neznamená, že niekomu dôchodok zníži.
Čo je na tom diskriminujúce, keď dieťa odíde študovať, pracovať do zahraničia? Zatiaľ nemáme celoeurópsky sociálny systém a zákony SR platia len na území SR. Podrobnejšie o sociálnom systéme
Ano tak je to jednoduché, ale ty máš myseľ plnú hesiel proletárskeho socializmu, za nič nezodpovedný štátny úradník má byť ako mama/otec rovnako všesľubujúci politik a nik nie je väčším stredobodom záujmu uradnikov a politikov,podľa tvojho myslenia ako ty sám. Tak si to uži.
Volá sa to centrálny register obyvateľstva SR .
Je úplne jedno či kašlú/nekašlú, pohrdajú, alebo nepohŕdajú, nemaá to žiadny vplyv na platnosť sociálneho zákona.
Predčasným invalidom, dlhodobo chorým a postihnutým od narodenia tým prispievaš.
Nie systém je priebežný od čias vzniku v európe t.j. od kancelára Bismarca v nemecku. Len v začiatkoch sa vyplácal z dani kráľovskym úradníkom nad 70 rokov. Štát t.j. za nič nezodpovendý štátny úradník nič neprežral, je to zamestnanec zo zmluvnou mzdou.
Skromne doporučujem si prečítať
Nie zákon platí len na území SR a v slovenskej sociálnej poisťovni. Iné európske a svetové poisťovacie systémy majú rôzne nastavenia. Na Slovensku po Slovensky heslo národných socialistov platí aj SP.
Spájaš dve skutočnosti postup výpočtu dôchodku a zdroje dôchodku. Postup výpočtu je z evidencie odvedených platieb zamestnávateľ 25% zamestnanec 9% živnostník, podnikateľl samoplátca má iné percentá, veku dožitia a odpracovaných rokov. Reálne kolobeh peňazí je to čo sa v danom mesiaci zaplatí do SP ako odvody a v rovnako mesiaci vyplatí ako priznané dôchodky.
Poistené nikdy nie je sporenie ani v podstate a ani nikdy. Systém je priebežný čo sa zaplatí to sa vyplatí prostredníctvom priznaných dôchodkov. Systém nalej-vylej + réžia systému
Pýchu, egoizmus a nezmyselné povyšovanie si nechaj na diskusie v kruhu rodiny a priateľov.
Peniaze sú hodnototy tovarov a služieb v mysliach ľudí, zhmotnené sú tlačivom s ochrannými prvkami, alebo elektronickými systémami. Tých je určite nadbytok a dostatok. Problém je, že kapitalizmus poskytuje nadprodukciu tovarov a služieb, ktorých získavanie je regulované a podmienené peniazmi. Preto má veľká časť dôchodcov pocit, že si to nemôže dovoliť, ale to je problém ich myslenia.
Odporúčame