Jeho odvody v priebežnom systéme boli použite aj na dôchodky jeho rodičov, lebo sa musel narodiť z matky a splodením otca. t.j. jeho plataby boli spotrebované, ale preto že jestvujú aj tragédie, predčasné úmrtia....atd. systém si môže zatiaľ dovoliť aj platby tým ktorí do systému neprispeli tým najdôležitejším, budúcimi plátcami t.j. deťmi. Ak by sme zrušili dôchodkový systém o rodičov by sa museli postarať deti a znovu by vznikali chudobince, ktoré by boli platené z daní. Súčasný systém je ekonomicky výhodnejší, hlavne pre menej nadaných, talentovaných, remeselne nezručných...atd. a samozrejme chorých, postihnutých a invalidných.


