Slavoj Žižek je filozof, skús si pozrieť tento dialog s Petersonom
"Ale veď ja som nikde ani len hypoteticky nenaznačila, žeby tým potenciálnym mojím budúcim mal byť práve on! "
Absolutne jasne si to dala najavo ,totálne natvrdo "Ak by som si ešte niekedy v živote hľadala nového partnera a bol by si to práve ty"
Čo ťa to vôbec napadlo ? On o teba nestál a ty sa projektuješ do polohy, že kebyže ano, tak u teba nemá šancu ? Načo je dobrá taká projekcia ? Ako vidíš, x iných o neho stojí , to ťa žerie ? Alebo to, že vidíš ako to verejne prezentuje ? Na postreh to je, ale inak...
A prečo by sa mal niekedy zaujímať o teba ? Nejak ťa dôverne oslovovať ? Zjavne nebol sám a zjavne si nežnosti a lasku užíval, aj ju rozdával.
"Vlastizrada je veľmi závažný čin, tak si položme otázku, prečo táto vláda vo veci nekoná? "
Ale to, ako Domino obviňuje v tom príspevku miriusa bez dôkazov, že píše príspevky za peniaze si si nevšimol.
Oprava posledného udaju - cca 11 MW
Prečo si to nevypočítaš sám ? Vo vyške 50 km je stale 10^22 molekúl na meter kubický, tisíckrat redší ako v nulovej výške , ten prepočet hadam zvládneš, matematika ZŠ
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vakuum
https://www.treking.cz/pocasi/atmosfericky-t…
No a teraz pri tých rýchlosiach, cca 1-2 kms-1 vo vyške 50 km by sa ti nasalo pri otvore 2 motorov každý čo len 1m x 1m cca 2 000 m3 za s , čo odpovedá 2 m3 /s v nulovej vyške. A to je cca 4 000 kW výkonu . Pripomínam, že 2 motory Boeing 737 majú vykon 242 kW...takže ?
Emancipacia žien a bohatnutie populacie znižuje TFR až pod zachovnú hodnotu.No a keď sú tu súčasne dôchodkové systémy, kde win win strategia je deti nemať, alebo čo najmenej (DINKs , viď Esping-Andersen) tak to potom tak vypadá, prakticky celá Europa je pod záchovnou úrovňou a to dlhodobo. No a pláta to imigrantami...
"...no nepoznám ani jednu jedinú, ktorá by po rokoch to svoje rozhodnutie neľutovala."
To znamená iba že nepoznaš. Realne sú, dokonca je ich možno väčšina (PAS, tj postaborčný syndróm je mýtus) a vysvetľuje sa to evolučne, ženy bežne aj v minulosti potrácali, často vedomým rozhodnutím...... Daval som to kedysi na blog Tvrdoňovej.
Ani matematička, že ? Ako by Umelá inteligencia zodpovedala Gödelove vety ? :)
"Další důsledky první Gödelovy věty plynou pro problematiku umělé inteligence a zpracování přirozeného jazyka (týkají se například logické analýzy přirozeného jazyka) – už pro predikátovou logiku 1. řádu platí, že množina jejích teorémů není rekurzivní, ale pouze rekurzivně spočetná, tedy neexistuje algoritmus, který v konečném čase rozhodne, zda zadané tvrzení je či není teorémem."
Odporúčame