Hrádza proti progresívnemu fašizmu
"Napríklad odopieranie práva na registrované partnerstvo."
Ale však u nas im ho nikto neodopiera, otazka je aké by malo parametre ( muselo by mať zhodné ako manželstvo, inak by to bola podľa ESĽP diskriminacia) a ako a kto by ho u nas presadil. Prave jedna z referendových otazok, ktorá by vylúčila aj možnosť registrovaného partnerstva aj do budúcnosti bola označena ustavným súdom ako protiustavná a vyhodili ju z referenda, takže je v hre a nikto takéto práva neodopiera...
Slovensko nema žiadnu právnu upravu homosexualnych vzťahov, to je problém (aj podľa ESĽP) ale nie, žeby odopieralo pravo na registrované partnerstvo. Nejakú pravnu upravu zrejme raz prijme , najlogickejšia by bola zmena ustavy čo sa týka zaniku vyhradenia manželstva iba ako muža a ženy - takže rovno homosexualne manželstvá.Tym padom adopcie párom aj IVF pre homosexualne páry.
Bez nejakých medzistupňov, tak to urobilo Španielsko alebo Malta. A tuším aj Kuba...