Tak to povedz najbližšie lekarovi , od ktorého bude zavisieť, či tvoje dieťa prežije alebo nie. Nepovieš, lebo by ti dieťa zomrelo . A o to tu ide.
Tak to povedz najbližšie lekarovi , od ktorého bude zavisieť, či tvoje dieťa prežije alebo nie. Nepovieš, lebo by ti dieťa zomrelo . A o to tu ide.
Keď ti pôjde o život ( alebo tvojmu dieťaťu) , povedz to lekarom. A sklapneš...
Je to opačne, chovajú sa ako trieda , čo ako spravne podotkol sociolog Keller robia už iba diskretne elity.
Alebo si si nevšimol, ako si zdvihli príjmy poslanci ? A začo ?
Bol Covid.Nekorektné porovnavanie...
Nebola si na tej prednaške,ja ano, takže ? Tam boli tí čitatelia , tam sa to priamo rozoberalo , tam bolo jasné, prečo sa aj Buzalka zaradil medzi postsedliakov , to ti žiadne recenzie nevysvetlia :)
K tomuto "Namiesto toho by mali teda požadovať od rodičov, ktorí vychovajú lumpa a kriminálnika rodičovský doplatok, ktorý by takýto rodič ako trest platil každý mesiac štátu až do konca života."
Okamžite sa predsa núka možnosť, že nebudú takéto deti vychovavať a prenechajú to štatu
https://blog.sme.sk/polohova/lifestyle/romsk…
Resp že budú vychovať deti ako pestúni (povodný rodič sa ho zriekne, preberie to iný) teda dostanú aj pestúnske príspevky, ale nebudú zodpovedať v plnej miere za dieťa (v takom prípade nemajú plné rodičovské prava ani plnú zodpovednosť) a po 18 tke už vôbec...
Nehovoriac o tom, že presne takéto navrhy zneisťujú akýchkoľvek rodičov pri vychove detí( nikdy sa neda vylúčiť zlyhanie dieťaťa) a tak namiesto toho, aby sme ich podporili v rodičovstve im ho sťažíme. Napokon sa vykašlú na rodenie detí , kupia si psa alebo mačku a namiesto DINKs tu budeme mať DINKWADs
Ťa nenapadlo, ako to môžu ľahko obísť ? A ešte sa pritom nabaliť ?
"Inak animozita blogerky vo mne vzbudzuje skôr pocit takej vnútornej závisti"
Tiež dobrý postreh...
Tá negatívna konotacia slova "postsedliak" je nepochopenie toho, čo bolo tým pojmom myslené. Napokon aj autor knihy Postsedliaci, socialny antropolog Juraj Buzalka sa priradil k postsedliakom, urobil to práve na prednáške ktorá bola venovaná tej knihe...
Majú aj praktický finančný a aj socialny rozmer, pri zavádzaní homosexualnych manželstiev
v USA v jednotlivých štatoch tam, kde sa ako prvé zavadzali klesala v tych štatoch rozvodovosť. Vieš, že rozvody majú aj socialny aj finančný rozmer, že ? :)
Všeobecne je manželstvo o niečo pevnejšie ako ina forma zväzku, ale v ČR už bola uhrnná rozvodovosť vysoká, pred par rokmi 50 %, na západe Europy aj vyššia. Takže k tej nestabilite vzťahov....
Uhrnná rozvodovosť je o intenzite rozvádzania , je nezávislá na meniacom sa počte uzatvaraných manželstiev a rozvodov v danom roku.
Ak si nepochopil, tak prave Zuzana Čaputova v Glasgowe hovorila, že sme pripravený na uhlíkovú neutralitu už v r 2035, kedže naša vyroba elektrickej energie je iba z cca10ˇ% na fosíliach a to ideme zavriet elektrareň na uhlie v Novakoch. Už sme ju zavreli...Uplne natvrdo tak legalizovala naše jadrovky, ktoré vyrabajú prevažnú mieru elektrickej energie a na drzovku tak dala, že my sme už v podstate vybavení :) Veď preto ta otočka Pelegriniho, ktorý bol vtedy premierom, nesúhlasil s tým, aby sme sa zaviazali dosiahnuť uhlíkovú neutralitu, ale potom si ho pozvala prezidentka a deň na to s tým súhlasil.V priebehu dvoch dní otočka :)
Bolo
"Trochu odlišný charakter má homosexuální chování samiček albatrosa, které navazují dlouhodobé vztahy s jinými samičkami a společně pečují o mláďata. Také mnozí samečci delfínů skákavých žijí v homosexuálním partnerství, a to až po celý život, společně si vybírají i samičku pro páření."
Homosexualita je u zvierat bežná
https://vedanadosah.cvtisr.sk/priroda/homose…
K tomuto
ad1 - "Dokonca si viem predstaviť právo osvojiť si staršie dieťa. "
U nas v ramci adopcie jednotlivcom si može osvojiť aj homosexual akékoĺvek dieťa (nezisťuje sa sexualna orientacia, veď načo ) a potom ho trebars vychovavať v homosexualnom pare.Akurat, že druhý z paru nema na to dieťa rodičovské prava. Tam by pomohla najviac priamo možnosť uzatvarať homosexualne manželstva, pretože manželstvo priamo umožňuje adopciu parom a obidvaja z paru získavajú na dieťa rodičovské práva.
Pravo osvojiť si iba strašie dieťa by bola zjavná diskriminacia
.
ad2 - " Samozrejme, muselo by sa aj rešpektovať právo dieťaťa odmietnuť homosexuálnych osvojiteľov. Dieťa vo veku žiaka ZŠ už dokáže vyjadriť svoju vôľu."
Toto pravo dieťaťa sa akceptuje bez ohľadu na sexualnu orientaciu už teraz .
Zjavný nepomer - bloger môže napísať blog a nediskutovať, jeho nazor už ma dopad na iných, verejnú mienku .Ale ak diskuter nediskutuje , keď ma iný nazor, tak je vylúčený z tohto procesu . Prečo by mal byť ?
Odporúčame