Preto sa na Belobogu nediskutuje...
To si predsa urobila aj ty, keď si chcela obrániť nick strange uncle a preniesla si niečo z inej diskusie.
Detto tak reagoval strange uncle , vyjadril sa aj k tvojej reakcii z inej diskusie
"...paradne napisany pribeh. A vdaka za to,co prebehlo pod blogom od "realista".
Ako ľutujem, z morálneho hľadiska je veľmi divné ak chceš niečo prikazovať a lebo mať nejaké vyhrady ku niekomu, keď to sama robíš.
No a čo to teda hovoril ten Pjakin ? Človeče, veď si všimni čo dávaš....
Jednak si pozri dráhu, jednak dôvod prečo je taká a prečo to nie je iba jednoduchá misia na Mesiac
S Rizmanom som na Changenete diskutoval. Mal problém pochopiť, že 800 MW inštalovaného vykonu veternej elektrarne neznamena to isté ako 800 MW inštalovaného vykonu z jadrovej elektrarne, pretože jadrovka beží cca 90 % času na tom výkone, zatiaľ čo veterná zďaleka nie a vyrobí pri tom istom inštalovanom výkone ako jadrová tak štvrtinu elektrickej energie. To bolo ešte v čase, keď zelení tvrdili, že ďaľšie jadrovky nam netreba a zelená Janka tvrdila, že stačí postaviť ešte tak ďalšiu obdobu Čierneho Váhu, veď ten ma vykon 800 MW.... až sme jej viacerí vysvetľovali, že je to prečerpávačka a na tom vykone ide tak 8 hodín, potom potrebuje energiu ona na prečerpanie vody naspäť...
.
Jaj to boli časy.
To "ak" v prvej vete si si všimla? :) Ale oceňujem to "takmer" v tvojej odpovedi , aj že tu ku mne už viac nenapíšeš a napísala si...
Ja sa tu nevyjadrujem ku zvieratám a ľuďom tak bohorovne ako ty ,ak viem, že to tak jednoznačné nie je.
Ak by nie toho, neozvem sa.
O čom. Dosť rozdiel. Kedysi to bol primarne ekonomický inštitút zabezpečujúci ženu a takmer vyhradne miestom plodenia detí , to sa rokmi zmenilo , preto je dnes o hlavne laske a vzajomnej pomoci partnerov , ešte raz, v euroatlantickej civilizacii.
Ale na to nepotrebujú manželstvo. U nas sa rodí cca 40 % detí mimo manželstva, vo FRA nad 50 % a TFR vo Francúzsku je vyššia. V kanade je to ako ?
Ty predovšetkým nevieš o čom je manželstvo - v euroatlantickej civilizacii o láske a vzajomnej pomoci partnerov. Do manželstva môžeš, aj keď nemáš samostatné byvanie , nie je to podmienka. No a pozor, manželstvo nemusí byť o deťoch a rodičovstve.
Ale v manželstve sa nedefinuje plnohodnotný manželský život, čo to tu davaš ? V manželstve musia partneri vedieť o svojom zdravotnom stave byť svojprávni a mať nad 18( 16 v určitých prípadoch) , to je celé
Ak je on napr neplodný , neznamena to, že nemože isť do manželstva, alebo ak je nejako postihnutý, len musia o tom vedieť . V našom okolí je jedna dvojica ktorí žili spolu ale bez manželstva, majú deti, on dostal zakernú chorobu a je na zvaženie, či jej neprospeje viac, ak sa teraz zoberú, minimalne kvoli vdovskému.
Aj o tom je manželstvo.
Vyznelo to strašne , u nas ani smrteľné ochorenie nevylučuje manželstvo , čo ťa to vôbec napadlo takto drasticky ho zúžiť ? Veď možno práve vtedy má zmysel. Absolútne nehumánne od teba.
Pozor na to, može ostať aj tato vlada roky, ak sa nepodarí zložiť novú(volebný pat) . Tým pádom PS nebude vo vláde, ale vladnuť fakticky bude. Ak aj toto berieš ako optimistický variant, tak fajn :)
ad1 "Okrem toho tu vzniká určitá nerovnosť medzi ľuďmi aj tak, že tu existujú skupiny obyvateľov, ktorí majú mnoho detí, 6 a viacej, kým mnohí nemajú žiadne; lebo si nemôžu z rôznych príčin, dovoliť"
Neviem ale z ekonomických to asi nebude , skôr zdravotných - no a tam sú aj iné možnosti, napr adopcia, pestúnstvo a pod. Ak niekto v tejto spoločnosti chce deti, tak ich má.
ad2 "Môj osobný názor je, že každý zdravý(*) jedinec má právo uzavrieť manželstvo a mať aspoň jedného potomka." Prečo len zdravý ? Ešte aj pri tej adopcii sa posudzuje zdravotný stav a nemusí byť človek zdravý. Množstvo ľudí ma chronické celoživotné ochorenia a žijú v manželstve šťastne, aj s deťmi, takže toto som nepochopil , dosť tvrdé a nehumánne kritérium aspoň podľa mňa ...
ad3 "Dieťa má mať, podľa môjho názoru právo na otca aj mamu; môj osobný názor je, že má mať právo nie na dvoch otcov alebo dve mamy, ale na otca a mamu."
V SR nemusí matka dieťaťa dať otca dieťaťa do rodného listu , takže ?
Nepodložené tvrdenia
ad1 - "Vlastne zvieratá ani nedokážu byť falošné na rozdiel od človeka."
Dokážu
ad2 "Kto nemá rád zvieratá ,nemá rád ani ľudí, ale platí to aj opačne, Nemôžeme milovať zvieratá a pritom ubližovať ľuďom.."
Aj jedno, aj druhé je spochybniteľné , ta prva časť ad hitlerumm a spol, zaujímavo o tom písal aj Peter Fabian, ktorý je mimochodom aj zverolekár
https://static.artforum.sk/media/products-fi…
Tá druhá časť je práve paradox, že sa nachadzajú týrané deti v rodinach, kde je o zvieratá vzorne postarané , jeden dosť otrasný príbeh bol v SR , kde dieťa malo modriny , nedavali mu jesť, priväzovali ho a v škole učiteľky nechceli veriť, žeby bolo týrané, lebo rodinu poznali ako sa vzorne stará o zvieratá.
ad 3 - O mačkach a absurdnostiach ktoré robia v mene "ich práv" niekorí zanietenci písal už Gustav Murín ešte na SME . Ale to som už tuším aj tebe dával, nie ?
Tá sestrička na Antolskej tu zrejme zostane a jej deti už budú Slovaci. Dokonca pravdepodobne aj ona. Toto práve demografi vítajú - imigraciu, ktorá zapadne do našej kultúry, to budú časom Slováci
No a jednu Ukrajinku mam ako kolegyňu, žije tu 4 ty rok , je tu vydatá, ma dieťa a zodpovednú prácu . Okrem prízvuku by si ju nerozoznala od Slovenky. Toto je možno naša budúcnosť, ak sa k nam viac takýchto ĺudí dostane, ako ich od nás odíde. Za 1 štvrťrok 2023 mame kladnú bilanciu migracie...
Iste. Problémy sú aj tam. A aj u nas socialka necitlivo a protipravne odoberala deti .No a v UK majú nútené adopcie . Celkovo ale jednu z najvyšších úrovní HDI má práve Skandinavia . A v oblasti rodinnej politiky sa kopírujú prave jej koncepty zladenia práce a rodiny.
Variabilná materská/rodičovská ( škandinavsky koncept), posilnenie komplementarity rodiny(možnosť delenej rodičovskej, zase škandinavsky koncept) , prijatie chýbajúcich prav pre homosexualov ako sú reg partnerstva alebo manželstvá , celkovo prozapadná, liberalno - socialna orientacia.
Vymieranie je, keď klesá počet obyvateľstva v štate a tam sa započítavajú aj prijatí imigranti .
Preto nevymiera a nebude vymierať napr USA (predpoklad je až do r 2100 )
Odporúčame