Takže nepochopil...
Pravdepodobne by Slovensko prestalo vymierať. Aspoň na čas. Autorovi hádam nemusím pripomínať prečo :)
Alebo ešte nepochopil, čo sa započítava do demografie ?
Potom nie je nahoda, ak po pohľade ženy na kravu tá prestane dávať mlieko. A sme v stredoveku, už len tú ženu upálliť...
Tú vetu rozoberala Šimkovičova ako zaklad zaseknutia sa v 2 urovni. Nielen Kuffu. Pokiaľ si to neprečítaš, neporozumieš.
Vidíš spolu s Brehym to, čo chcete vidieť :) Ako by si ty reagovala, keby si bola na mieste Šimkovičovej ?
Šimkovičová, ktorá písala ten rozbor presne takýmto istým spôsobom odstavila Lencza , ktorý ako kňaz krásne písal o prijatí postihnutých detí a aké je to požehnanie , až na to, že jedného sa priamo v rodine štítil. Ano, to dieťa bolo Šimkovičovej. A Lencz sa takisto dojímal laskou Kuffu a mal s ním veľmi priateľské kontakty, takže asi chápeš, že priamo videla rozpory vyjadrovania oboch. A nielen vyjadrovania...
Prečítaj si ten rozbor čo som ti linkol . Alebo to nezvládaš ? :)
Tá veta je nezmysel . Priamo Kuffu rozoberala Šimkovičova na SME , je to zaseknutie sa 2 polohe duchovného vyvoja .
https://blog.sme.sk/vierasimkovicova/spolocn…
Aby ti bola jasná ta absurdita, hriech, dokonca smrteľný, z ktorého ak sa nevyspovedáš ideš podľa RKC rovno do pekla je podľa RKC aj IVF, teda umelé oplodnenie . Žena, ktorá bude mať takéto dieťa je podľa Kuffu( a RKC) hriešnica . Kuffa bude odsudzovať jej hriech ale ju bude - ako hriešnicu - milovať.
O, aké šlachetné, povieš si. Ibaže ona nič zlé neurobila a nie je hriešna už dokonca ani v intenciach inej kresťanskej cirkvi - evanjelikov. teda ani Kuffa, ak by sa nad tým zamyslel nerobí nič šľachetné, len to tak cíti vďaka absolútne pomýlenej predstave hriechu v RKC v tejto oblasti. Keby sa Kuffa posunul vyššie v duchovnom vyvoji, tak urobí to, čo tí evanjelici v tejto oblasti. Tí to zvladli v r 1985 , pre nich je IVF oslava života.
Ale však aj rodinach sa stáva všeličo, dokonca bol u nas prípad, keď profesionalny rodič zabil dieťa.
Čo teraz, zavrhneme rodiny alebo profi rodičovstvo ? Adopcia, profi a pestúnstvo sa robí napriek možným rizikam či už pri pároch alebo jednotlivcoch(čo môžu byť u nas aj homosexuali, ktorí potom môžu vychovavať dieťa v páre ) pretože je to pre dieťa jednoznačne lepšia alternatíva ako DeD . O tom sú už dlhoročné poznatky, u nas tuším už od Matejčeka, ktorý poukazal na citovú deprivaciu detí v DeD ako zakonitý proces vychovy mimo rodiny, preto tie rodinné formy dokonca do 6 rokov u nás zo zákona. A adopcie u nas zďaleka nestíhajú , je ich málo a ešte aj klesajú...
Že píše nesmierne kostrbato a nie je jednoduché to čítať. Ešte keď písala na SME , tak som sa pýtal Naty Blahovej, či jej rozumie, že mam z nej divný pocit (rozháranosti ) - odpísala mi, že podľa nej je v poriadku. Vtedy ťahali za jeden povraz, dnes už nie...
Každopádne ak sa Strange Uncle zamýšľal nad týmto, tak ja u neho kostrbatosť nepozorujem :)
Pri adopcii môže poznať svoju identitu, vidím, že to neovladaš, identitu nemusí zistiť dieťa, ak je z hniezda zachrany a potom dané do DeD alebo na adopciu , preto chcela OSN zrušiť túto formu aj u nas.
Inak je priamo doporučené adoptujúcim čo naskôr ako je to možné (zvyčajne do začiatku školskej dochadzky ) povedať dieťaťu, že bolo adoptované a ak chce, tak sa môže patrať po koreňoch , po 18 tke ma priamo k dispozícii všetky udaje z matriky. Adoptujúci samozrejme vedia všetky dostupné udaje ešte pred adopciou. Zase, škoda, že nie si na SME , tam o tom malo članok jedno adoptované dieťa, ktoré chcelo spoznať svojich romskych biologických rodičov, súrodencov - a skončilo to dobre.
Erudovanejší ako on. Chceš si pozrieť tie články a diskusie zo SME ? Jeho názor napr na Virapena a recenziu Virapenovej knihy ? V kontexte s našími vedcami či už v mainstreame alebo v alternatíve ? To už nehovoriac, že iní recenzenti kníh nepodľahli Virapenovi a to ani nepotrebovali medicínske vzdelanie na to, aby ho odhalili ako manipulátora.
Ale on predtým písal na SME. A napriek značne uleteným názorom toto nevyvádzal.
Tak akceptovanie prav homosexualov sa dnes už berie asi ako akceptovanie práv žien, je tam istá analogia.Ale žeby "dúhoví " mali zvyhodnený prístup kamkoľvek len na tomto zaklade, to asi nie.
Vid Hana Fabry, ktorá tu písala - a bohužiaľ, bola tu taká vlna hejtu voči nej, že... tu už nepíše.
Pozri si môj príspevok 9:39, pravdepodobne diskriminovaný už je, zmenilo sa to v tomto roku
Ja som tu zadarmo. A ak neprestaneš o mne písať nepravdy, budem to riešiť. Takých tu už bolo...
Oprava, "len" do 12 rokov vazenia. Na Slovensku sa rodí cca 500 detí ročne pomocou umelého oplodnenia, teda cca toľko žien chceli dať ročne do väzenia za to, žeby vznikla rodina s dieťaťom.
KDH presadzovala aj veci proti rodine , napr kriminalizaciu IVF, uplne šialené bolo, že chceli dať tresty do 15 rokov ženam, ktoré išli na umelé oplodnenie
Napokon, ešte akom programový riaditeľ RTVS
"Inšpiráciou je mu Marián Kuffa, ktorý prišiel nedávno podporiť kotlebovský návrh zákona na obmedzenie interrupcií priamo do parlamentu. „Ja sa budem držať toho, ako ten farár Kuffa spravil revolúciu vo svojom srdci, lebo tie ostatné (revolúcie) sa mi zdajú nebezpečné.“
Odporúčame