Niečo, čo má zmysel propagovať...
Prave to, že je to adoptované dieťa medialne znamej dvojice má učité špecifiká, asi nevieš, že ak sa zvažuje najlepší zaujem dieťaťa, tak sa zvažuje aj či mu prípadná medialna pozornosť neublíži resp či nie je skôr adopcia dieťaťa marketingova zaležitosť pre budúcich adoptujúcich rodičov - preto napr socialka nechcela sprvu umožniť adopciu českému medialne kedysi veľmi znamemu Petrovi Novotnému. Prečo ma Adela dohodu s bulvarnymi mediami, že ich môžu snímať ako rodinu kdekoĺvek, ale Maxíka do tváre nie už tiež zaznelo . Je to plne v súlade s adopčnými nariadeniami a sa tým ako sa dnes posudzuje zverejňovanie detí na internete.
Vratane adoptovaných.
Ak by si pochopil, že dali prednosť morálne čistejšej adopcii pred IVF...už to je vzacny príklad.
A to na zaklade toho, že cez IVF by síce vzniklo nové dieťa a riešilo by ich problém, dokonca by malo gény Adely, ale takto adopciou riešili aj svoj problém, aj problém opusteného dieťaťa , ktoré takto dostalo rodinu nastálo.
"Lenže ktorá mama by to urobila žobroniacim deťom a nechcela im dopriať nejakú zmenu, aspoň takýto výlet do susednej dediny?"
Kult dieťaťa ? Čo si dieťa želá, to mu splníme ?
Matka alebo otec, stal sa prípad (v Rusku) ,že otec dieťaťa ako pilot lietadla chcel dopriať svojmu synovi a dcere pocit, že riadia lietadlo. Tak ich zobral tajne do kabíny lietadla, za súhlasu kopilota, poukazoval ako reaguje lietadlo ked spína rozličné páčky, ako kniplom ovládať či pôjde lietadlo nahor alebo nadol no a potom dal lietadlo do pozície autopilota, dal tam do kresla najprv svoju dceru a potom syna, nechal ho, nech riadi. Však aj tak nič neovládal, len sa hral, autopilot by ho k riadeniu nepustil.
Ibaže chlapec nechtiac vypol kolenom autopilota...no a potom už tragédiu nevedeli ani obaja piloti zvrátiť...
Zahynulo všetkých 75 ľudí.
No, cukor je aj mede, ovocí, zelenine. A teraz veta "Keď ho konzumujete denne, stáva sa nenápadným, no silným sabotérom vášho zdravia."
Opačne, je tu kult dieťaťa a deti sú až nadmerne chránené rodičmi. Kdeže sa kedysi rodičia tak trapili s deťmi, tie boli často von a večer sa vratili.
" alebo je len, som autista, ktorý sa venuje psychológii od svojich trinástich"
Toto nedava zmysel. Píšeš o ňom a razu "som autista "?
Dá sa dopozerať do konca.Väčšina to tuším aj zvládla a páčil sa im :) Tvoju skúsenosť nespochybňujem.
"Vymaniť sa zo závislosti na Pána, znamená zabudnúť na sľubované nádeje a začať realizovať to čo človek, či príroda potrebuje riešiť."
Ano, skúšali to už komunisti.
"Máme Zákon o rodine zo začiatku 60. rokov, na ktorom sa uznieslo ešte Národné zhromaždenie Československej socialistickej republiky, a tam je definované jasne, čo je rodina."
Ibažeby nie, rodina totižto jasnú definíciu nemá a práve ten zákon napr vynechaval z pojmu rodina slobodné matky s deťmi.
" Krajčí, jeden z jeho poslušných psíkov, odišiel z “hnutia” za trest, lebo hlasoval za koaličný návrh zmeny Ústavy SR."
Neodišiel, ostava tam
To može byť pravda a ja ako aj mnohí diskutujúci sme proti tomu protestovali. Zase nedávaš pozor :)
"Ja s autorom , ktorým je Peter Schutz, komentátor denníka SME nesúhlasím. Neexistuje vyzývať k dehumanizacii voličov Smeru"
https://komentare.sme.sk/diskusie/5434709/tr…
Zaroveň ano, je tam erudovanejšie spektrum ľudí .Teraz sa napríklad bavím o adopciach kvôli novele ustavy a sú tam napr ľudia, ktorí poznajú túto problematiku, pretože sú v tomto systéme nahradných rodín zapojení alebo priamo jeho súčasťou. A nižšie maš odo mňa tiež niektoré komenty, ktoré sú od ľudí vysvetľujúcich napr v čom novela ustavy škodí.V adopciach paradoxne až tak nie...
Ale to nie je kvôli tomu článku, tá výmena bola ohlásená dávno.Takže čo či stačí ?
Ferro, dočkal si sa . Šefredaktorka SME dnes mimochodom končí...
No však prave "- intersex ludi je podla WHO cca 2% populacie"
2 % ľudí naša ustava neuznáva ? Ani im neumožní získavať prava ?
"V stanovisku komisia píše, že v aktuálnom znení by navrhované ústavné ustanovenie znamenalo, že transrodové, intersexuálne a nebinárne osoby nemôžu získať právne uznanie tranzície, ktorou prešli."
Chcel si konkretne v čom dehumanizuje takto prijatá ustava ľudí. Ustava nema riešiť, čo je normalne a čo nie. Ak prekročí rozvodovosť 50 %,(je cca 33-35 %) dame do ústavy, že normalne je rozviesť sa ? A tých, čo sú v manželstvach budeme ignorovať ? Resp ak sa nam rodí momentalne 40 % detí mimo manželstiev, tak dame po prekročení 50 % do ustavy klauzulu, že tradičná rodina nie je normalna resp ju uplne vynecháme z podpory ?
Hm...
"- intersex (kvir) ludia sa nimi narodia, uplne rovnako ako dievcata ci chlapci
- intersex ludi je podla WHO cca 2% populacie (cca tolko je aj rysaviek/rysavcov), podla ineho cisla cca 1:1600 porodov (tj. na slovensku cca 30 rocne)
- intersex je nevyhranene spktrum muzske/zenske pohlavie
- u nas su bezne tzv. "normalizacne" liecby, predcasne a nevratne - tieto operacie z hladiska medicinskeho nie su nevyhnutne a teda podla medzinarodneho prava nesleduju wellbeing dietata a porusuju hned niekolko medzinarodnych noriem
principom sucasneho cvilizovaneho riesenia je odklad normalizacnych zakrokov do dostatcne informovaneho a slobodnho rozhodnutia intersexom (+psycho aj lekarska podpora dovtedy)
principom riesenia slovenskych katolibancov je ustavne (rozumej byrokraticke) zrusenie ich existencie ... ja som zvedavy (nielen) na to, co budu porodnici pisat do spravy o narodeni a rodenho listu, to sa musi tusim do troch dni max
Toto ma niečo s potratom, " Lebo keď už dnes tehotná žena zvažuje potrat, legálna cesta náhradného materstva by jej dala inú možnosť."
Rieši sa to bežne tak ako som písal .
"Nemôžem povedať, že svet je krajší, hoci cestovať už možno všade, no cestovať môžu len tí, ktorí majú peniaze."
Teda všetci. Je niekto, kto nemá peniaze ? :)
Mimochodom, prečo nemáš teraz partnera ? Nie je možnosť zoznamiť sa ? Nevadí, že si si už predtým zobrala psychopata , treba sa z toho poučiť .... Lebo keby si teraz mala partnera, dobrého partnera, tak sa ti svet hneď zdá krajší.
Bod 4 nie je v poriadku.
Surogatne materstvo nie je jediná cesta, ako môže žena, ktorá by inak išla na potrat to dieťa vynosiť a dať niekomu - každá jedna žena ma možnosť dať dieťa na adopciu a to aj pred pôrodom cez generalny súhlas s adopciou pred narodením, v takom prípade dieťa ani nejde po pôrode do detského domova, ale rovno adoptívnym rodičom. Beží to roky aj u nás. Vo Francúzsku dokonca s veľmi prepracovanou metodikou, kde sa postupne takejto biologickej matke dava chemický koktail liekov utlmujúci laktaciu a opačne, tej, ktorá to dieťa prijme koktejl ktorý spustí laktaciu a umožní lepšie prijatie dieťaťa. Podstatné je, že je to pod dozorom štátu, bez finančných transakcií a budúci adoptívni rodičia sú veĺmi dobre preverení.
Surogatne materstvo je kontroverznejšie, pravne na veľmi tenkom ľade, max sa dá súhlasiť len s preplacaním nakladov počas tehotenstva, ako je to v UK . Tak ako to bolo na Ukrajine, tak to je des, to už bol čistý obchod s deťmi .
"Po istom čase prísnej izolácie..."
Nebola žiadna.
Odporúčame