Dobrý postreh...
"V danej veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin výtržníctva, v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví,"
Toto príde vtipné tebe ? Zabitie je prečin ? Kto tu vládne ?
Etické riešenie Sofiinej voľby( ktoré z dvoch detí obetuje) je rezignovať na voľbu. Nie ona chcela nejaké dieťa zabiť.
Nemuselo byť predsa zabité žiadne. Nie ona sa má teda trápiť voľbou a výčitkami .
Etické riešenie sporu ktorý sviatok zobrať je rovnako rezignovať na takto nanútenú voľbu. Nemusel sa predsa brať ani jeden. Slovensko a jeho ekonomika nie je v dileme, ak by tie sviatky aj zostali...
Alu u nas to bolo napr nižšie číslo ako 3,5 % . Teda menej ľudí stačilo na zmenu vlady. Tých 3,5 % je priemer, kedy je štatisticky pravdepodobné, že k zmene pomerov príde. A vychádza to z tohto
Ja poznam prípady, kedy rodičia kašlú na deti, dokonca z nich žijú a ?
Ty si dal uplne nepodstatný prípad, načo ? Podstatný jav je, že mladí nemajú ako začínať ( a aj preto odchadzajú v značnej miere von)
A mama otec idú pobaviť dieťa aj cez pol zemegule :) Ale to by išli baviť to dieťa kdesi do Australie a asi by tam už aj zostali...
Píše sa tu o Slovensku a dosť neradostnej vyhliadke mladých, ak tu chcú zostať ,chcú bývať a založiť si rodinu.
Pochopil si, o čom, sa píše ?
Pravdepodobne vyhrá terajšia opozícia ale pravdepodobne si moc neudrží. Je však ešte príliš skoro na takéto úvahy veľa sa môže zmeniť, možu prísť "čierne labute"...
Čo sa týka nicku stvorenie - nezaleží na ňom. Pri protestoch existuje pravidlo 3,5 %
Strange Uncle ma v jednom dobrú poznámku - nemá význam sa v tom babrať.
"Moje životné priority vylučujú, že by sa mi to mohlo stať"
Nevylučujú, pretože to nie je vec priorít.
"Ma vlastnu personalnu agenturu a vlastnu inteligenciu,nepotrebuje sa radit s tou umelou..."
A kto potrebuje ? Zaznelo v članku, že niekto potrebuje ? :)
Hm, ale keby aj, ako by to bolo niečo dehonestujúce prizvať AI k riešeniu problémov.
Ja som sa práve o prínosoch AI rozpraval so synom, ide o schopnosť prekladať text ,kde sa dostala tak dopredu, že je realne v najbižších rokoch, že bude kvalitný okamžitý preklad reč/reč do rôznych, aj exotických jazykov.Veď to je úžasné, sen ľudstva o tom, že si budeme navzajom rozumieť.A nebude potrebné ani esperanto, ani znalosť x jazykov. Takže pozor, možno tvoja znama bude využívať služby AI a neskôr aj rady AI a prave to, ako o nej hovoríš, že to nepotrebuje ju postaví do pozície dinosaurov. Možno aj tebe samému raz povie, že ju potrebuje, lebo AI dokaže postrehnúť viac. Bola by praveže hlúpa, keby to nevyužila...
Syn vie perfektne anglicky, francúzsky, dobre latinsky, grecky, študuje pomaly už zabudnuté jazyky a oceňuje AI
Lenže tvoje skúsenosti nevylučujú, že by sa ti to nemohlo stať. To nie je moje videnie, k tomu dospela veda.
Može sa ti to stať, pretože si človek a ten robí aj takéto omyly. Nevieš to vylúčiť.
Alebo nie si človek ? :)
Nevystihol - ani ty ani jaronpb nemožete vylúčiť, že sa vam to nemôže stať a toto moje konštatovanie sa neopiera o moje osobné hodnoty ale o vedu.
Ale kde, nikdy nemožeš vylúčiť ani ty, ani Parížanka, že sa vam to nemôže stať.
No a ?
Ak si prejdeš tie prípady, tak nemôžeš vylúčiť, žeby sa to nemohlo stať aj tebe.
Odporúčame