"Včera po 17 hodine dalo tvoje ego zmazať celý reťazec..."
"Darmo zmažeš kritické príspevky,"
Sorry, nevie to zmazať. Ani ja, ani ty. Tak prestaň obviňovať bez dôkazov...
"Včera po 17 hodine dalo tvoje ego zmazať celý reťazec..."
"Darmo zmažeš kritické príspevky,"
Sorry, nevie to zmazať. Ani ja, ani ty. Tak prestaň obviňovať bez dôkazov...
No veď to je to, rodina jednoznačnú definíciu nemá.Preto je tam ( z hľadiska našho prava)
Pozri si môj príspevok 12:01
Ona ale poukazuje na toto "Nielen matky, rovnako i deti z takéto tehotenstva sú vystavené traumatizácii, ktorá však nevzniká pri štandardom pôrode, kde dieťa zostáva s matkou, ktorá ho porodila. "
Zostava dieťa s matkou, ktorá ho porodila napr v prípade generalneho súlasu s adopciou pred narodením ?
Nie.
Riešenie ale nie je zakázať takéto adopcie, ale napr tak ako sa to robí vo Francúzsku, plynule nahradiť biologickú matku adoptívnou, plynule sa podava biologickej matke koktail latok, ktorý jej oslabí vzajomné puto a zastaví laktaciu a opačne adoptívnej navodí stav prijatia dieťaťa a štartu laktácie. Tam sa tesne okolo pôrodu dokonca biologická a adoptujúca matka spoznavajú , plynule si to ešte nenarodené dieťa zvykne aj na druhú a po pôrode ho preberie. Je to snaha o čo najmenšiu traumatizaciu dieťaťa. Toto je etický prístup, keď už...a toto by mohlo platiť aj v tom surogatnom.
Prečo brať muža ako živiteĺa rodiny , prečo by prednostne žena mala byť s očr ?
Demokracia je hlavne v určitých limitoch samoopraviteĺná, to je jej najväčšia prednosť,teda hýbe sa pomaly, ale komplexnejšie dopredu, tak ako to vidíme v biologii čo sa týka evolúcie.
No a nejako ti tam vypadli slobodné matky s deťmi, ktoré tvoria tiež rodinu.
Takže k definícii rodiny
Sociologická definícia: Rodina je solidárna skupina osôb spojených manželstvom, príbuzenstvom alebo adopciou, ktoré spolu dlhodobo žijú a ich dospelí členovia zodpovedajú za výchovu detí.
Bežná definícia: Rodinu tvorí otec, mama a aspoň jedno dieťa (kompletná rodina), alebo jeden rodič a dieťa (nekompletná rodina).
Právna definícia: Podľa práva je rodina spoločenstvo blízkych osôb spojených úzkymi väzbami, ktoré zahŕňajú aj ekonomické a ďalšie aspekty.
Teda, keďže sa definícia rodiny mení v závislosti od sociálnej reality, nemožno ju jednoducho zjednotiť do jednej formálnej definície.
Je to OK. Totižto, rodina nemá presnú definíciu, tradičná dettto , ale úzus je, že tradičná rodina sa chápe ako heterosexualne manželstvo s deťmi. V takom prípade je fakt, že na západe sa stava prevladajúca forma rodiny bez manželstva a aj u nas sa už 40 % detí rodí mimo manželstva trend je, že to bude stúpať...takže takýto typ rodín sa stane dominantným a ...nebude to tradičná rodina.
Z úplne rovnakého dôvodu môžeme potom zavrieť hniezda záchrany...
"Podľa neho človek sa stal človekom, keď urobil prvý nezištný dobrý skutok."
:)
To robia bežne aj zvieratá, podelia sa o zásoby a nič za to neočakávajú. Niekedy sa dokonca obetujú za ľudí...už si počula o delfínoch, ktoré zachraňujú sami od seba ľudí ?
No a k nezištnosti (altruizmu) - v podstate nepriamo sleduje evolučný zaujem, adopcia napr .
A tiež je bežná aj u zvieracích druhov. Človek je výnimočný 5 stupňom intencionality, čo umožnilo napr vznik náboženstva. Ale naboženské prvky majú aj slony....
Položí, na zaklade tohto. Prepočítaj si to aj na obyvateľa.
V SR sme mali prezidentku, v ČR nie, v SR sme mali premiérku, v ČR nie. Keď už... Sorry, toto je tak zbabraný článok...
Vcelku fajn, ak žije u detí a má to na osobnú spotrebu...alebo ak prenajíma 3 izbový byt v BA a žije v 1 izbovom v osobnom vlastníctve .
Nie, v tvojej verzii upozorňuje , že komunizmus by bol lepší ako kapitalizmus, len si ho nevybudoval (dodavam ja)
Odporúčame