Problém nášho zdravotníctva nie je v počte poisťovní, tvrdí Pažitný
Poisťovne to určujú na základe legislatívy ministerstva zdravotníctva.Problém je,že naozaj nikde nie je definované,čo je štandard,na čo máš nárok vždy a dokedy,to má Pažitný svätú pravdu.A toto sa jednou poisťovnou nezmení,tam sa bojím,že sa stav skôr zhorší.Ministerstvo zdravotníctva nepovedalo čo je štandard ,a tak sa stane že tie základné vyšetrenia jednoducho nedostanete.Nikto nepovedal čo je akútny stav,je tam len všeobecná definícia.Pre teba je akútny stav čokoľvek,čo ťa bolí ,ale pre poisťovne je akutne len to,na čo môžeš rýchlo umrieť.A potom je kopa nedorozumení s lekármi,pretože tí veľa vecí nevezmú,kedže vedia,že poistovne nezaplatia.Lenže pravidlá má robiť ministerstvo zdravotníctva a ak ich nespraví-lebo ich nerobí-tak je jedno koľko je poisťovní,aj tak to fungovať nebude.